On Yaş Grubunda Tarihi Olay..
Başkalarının yorum yazamamalarını sorun etmiyorum,Tuncay bey.Ben yazayım ,herkes okusun. :wink:
Vermek istediğim mesaj şudur;
"Suçlu çocuk yoktur,suça itilmiş çocuk vardır." Bu görüşü benimseyen biri olarak,hakem heyetinin verdiği kararın doğruluğuna inanıyorum.Nida satrançtaki arkadaşlar bana darılmasın,bunun böyle olması gerekiyordu.Hakemlerin kararı,çocuğun toplum içinde korunması amacına dönük olarak,bence doğrudur.
Ama sonrası var.Maçtan sonra çocuk,antrenörü ve velisi psikolog gözetiminde yetkililerce görüşmeye alınmış mıdır ? Bu çocuğu bu tür bir davranışa yönlendiren kim ya da kimlerdir ? Bu sorgulanmış mıdır ? Sorumlular uyarılmış mıdır ? (en azından) Bu tür davranış bozukluklarına çocuklar ,velileri veya antrenörleri tarafından neden itilmektedir ?

Ben bu çocuğun davranışından sorumlu olan kişinin zeka testine tutulmasını talep ediyorum ! Orta zekanın biraz üstünde olan biri,satrançta böyle bir yolun" çıkmaz yol" olduğunu bilir.
Ülkemde başka dallarda, bu metodu kullanarak bir yerlere gelme şansınız mutlaka vardır.Satranca bunu bulaştırmak isteyenin aklından şüphe ederim.Mümkün olduğu kadar "Edirne'nin ötesi" haricindeki konularda bu kurnazlığınızı ! kullanın.Daha başarılı olursunuz..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
On Yaş Grubunda Tarihi Olay.. - Yazar: Selçuk Aydın - 14-02-2010, 13:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 15-02-2010, 01:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 16-02-2010, 11:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mahir Tuzel - 16-02-2010, 17:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 17-02-2010, 09:30
kanıt - Yazar: Selçuk Aydın - 18-02-2010, 10:09
Re: kanıt - Yazar: Mahir Tuzel - 21-02-2010, 22:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet Ali Kuseyri - 27-02-2010, 18:08
zor sorunun cevabı.. - Yazar: Selçuk Aydın - 02-03-2010, 10:59

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi