Garry Kasparov: En İyi Satranç Partileri Cilt 2
Merhabalar,

GM Igor Stohl'ün kaleme almış olduğu, iki ciltlik Garry Kasparov: En İyi Satranç Partileri eserinin 2. cildi, uzun bir bekleyişin ardından Analiz Yayıncılık - Alper Efe Ataman tarafından Türk satrançseverlerin beğenisine sunuldu.

Aşağıda kitaba ilişkin detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Garry Kasparov: En İyi Satranç Partileri Cilt 2
Yayımlayan: Analiz Yayıncılık - Alper Efe Ataman
ISBN: 978-975-00700-7-5
1. Basım - Mart 2010 (2000 adet)
Yazar: GM Igor Stohl
Çeviren: FM Alper Efe Ataman
Boyut: 24cm x 17cm
Sayfa Sayısı: 423 sayfa
Kapak: Cilt kapak
Fiyatı: 26 TL. (KDV Dahil)

Arka Kapaktan:
"Garry Kasparov 20 yılı aşkın bir süre boyunca satranç dünyasına liderlik yapmış ve satranca olan yaklaşımı zirvedeki birçok elit oyuncu tarafından örnek alınmıştır. 13. Dünya Satranç Şampiyonu hiç şüphesiz, modern zamanların en kuvvetli oyuncusudur. Eserin ikinci cildinde, Slovak Büyükusta Igor Stohl, efsanevi ustanın 1994 ile 2005 yılları arasındaki 55 öğretici partisini mercek altına alarak 129 partiden oluşan seriyi tamamlıyor..."

Saygılarımla,
Alper Efe Ataman

[size=9]Analiz Yayıncılık - Alper Efe Ataman (Analiz Satranç Merkezi)
1789 Sokak No: 9/A Bostanlı - İzmir
Tel & Faks: (0232) 3301656
GSM1: (0532) 5748873 (Kitap siparişleri için Ahmet Bey)
GSM2: (0536) 3573156 (Satrançla ilgili diğer tüm konularda FM Alper Efe Ataman)
E-mail: [email protected] / [email protected]
URL: www.analizsatranc.com
MSN: [email protected][/size]
tmuTS.jpg
Öncelikle şunu belirtmek isterim. Sayın Alper Efe ATAMAN ile herhangi bir tanışıklığım yoktur. Smile yani kitapların reklamını yapma amaçlı yazmıyorum.
Ancak şunu yazmalıyım. Birinci kitabı bitirmek üzereyim, 60. partideyim (kitap 74 partiden oluşuyor)..Bence GM İgor STHOL un analizleri de güzel, Alper bey'in çevirisi de..GM Sthol'e, playchesste iken yazmıştım (ben arada yazarım insanlara play chesste iken Smile ünlü de olsalar..demiştim ki, Vol.1 kitabınız çok güzel olmuş, analizleriniz de çok öğretici demiştim..Teşekkür etmişti..İkinci cilt Türkiye de çıkmadı mı ? diye sormuştu..O zaman için, "henüz çıkmadı" cevabını vermiştim..Tekrar denk gelirse playchess te, İkinci cilt te çıktı diycem. Smile
Birinci ciltte, tek sorun şuydu, nadiren de olsa notasyon hataları vardı..İkinci ciltte umarım yoktur. Gerçi olsa da o kadar ciddi sorun olmuyor..Bana göre her iki kitapta süper. Oyun gücünüze ciddi katkısı oluyor..Açılış ezberlemeden, oyunun nasıl açılması gerektiğini, oyun ortasını öğreten ve okuyucuda / çalışan kişide kalıcı iz bırakan bir eser. Satrançta aşama kaydetmek isteyen orta ratingli oyunculara şiddetle tavsiye ederim. İyi günler..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi