Ankara'da neler oluyor?...
Ankara'da neler oluyor?

Kuvay Sanlı'nın "Satranç Ve Sol" başlıklı bir yazısından sonra tsf org tr sitesinden ismi, resmi ve tüm yazıları silinmiş.

Ben söz konusu yazıyı okuyamadım. Yazı metni elinde olan varsa buraya aktarabilir mi?

Kuvay Bey beni duyarsa bir açıklama yapabilir mi?

Selamlar.
Bu arada bu ikinci iletiyi yazarken, 67 kişi okumuş başlığı ama hiç kimse çıkıp bir açıklama yapmamış. Bu forum öldü mü yoksa? 67 kişiden bir tanesi bile konuyla ilgili haberi yok muydu acaba?

Ben demiştim Kuvay Beye zamanında, "Müslüman mahallesinde SOLyangoz satılmaz" diye...Smile
Bu duyarsızlık insanı öldürüyor Hüseyin Bey. Ben de merak içerisindeyim, bakalım bir kişi çıkıp cevap verecek mi.

Takip ettiğim kadarıyla Kuvay Sanlı'nın en son "İtiraf" başlıklı yazısı yayınlanmıştı. Derneğimizin sayfasından okuyabilirsiniz:
http://www.isd1943.org.tr/haber.asp?haberID=313
Ara
Değerli üyelerimiz, Yazınızı okuyanlardan biri olarak cevap yazmak istedim. Kuvay Bey'le ilgili gelişmelerden haberim yok. Okuyan kişilerin de haberi olsa bi cevap yazarlardı sanıyorum. Kendisi Antalya'ya geldiği zaman en sağlıklı cevapları kendisinden alacağımızı umuyorum. İlginize teşekkürler, satrançla kalın.
...
Ara
Ertan bey teşekkür ederim.
Demek ki her itirafçı hain olmuyor. İnsanı insan yapan itiraflar da varmış. Güzel bir yazı yazmış kuvay bey.
Ancak ben yine de "satranç ve sol" başlıklı yazısını merak ediyorum. Muhtemelen federasyonu akp çöplüğü haline getirenler bu yazı nedeniyle "solladılar" Kuvay beyi. Ya da "salladılar". Ya da Kuvay tsforgtr'yi salladı ve ilk düşen kendisi oldu bu sallantıda...

Güneş altında hangi sır gizli kalmış ki insanların oluşturduğu? Tek kişilik sırlar bile sahibini yiyerek çıkar ortaya, anasının karnını delerek çıkan engerek yavruları gibi. Bu da yakında çıkar nasıl olsa. Yalnız yavru engereğin doğumu, anasının ölümüne neden olduğu gibi, tsf'yi sırlara boğanlar, en sonunda kendi kendilerinin ölümlerine neden olacaklardır.

Ali Nihat en sonunda aynalarını kıracak ya da atacaktır Tsf'de. Çevresinde hiç kimse kalmadığında... Belki evindeki aynaları çoktan atmıştır.

Bekleyelim bakalım. Zaten uyuyorduk ne zamandır pir sultandan beri, uyardılar!...

"uyur idik, uyardılar
diriye saydılar bizi
koyun olduk, ses anladık
sürüye saydılar bizi."
Rica ederim Hüseyin Bey.

Bağlantısını gönderdiğim yazı sansürlenme nedeni değildir elbette. Konu tabii ki "Satranç ve Sol" başlıklı yazıdır.

Satranç ailemizin "Yapsınlar da yiyelim." mantığı sürdüğü müddetçe "sürü", "koyun", "sığır" gibi mecazları daha uzun uzun kullanmak zorunda kalacağımız acı ama açık bir gerçek.

Satranç camiamızda kuyruğuna basılmadan maalesef kimsenin sesi çıkmıyor. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor. Başkalarının yaşadığı sorunlar hep başkalarının sorunu kadar ilgi görüyor.

Dolayısıyla yapıdaki bu zayıflık yönetim tarafından en iyi şekilde değerlendiriliyor.
Ara
Kuvay Sanlı kanımca o kurum için fazla nitelikliydi , eğer ayrıldıysa kaybeden kendisi değil kurum olmuştur.Belki bir yazısının silinmesine tepki olarak diğer yazılarının da silinmesini kendisi istemiştir,kimbilir.
Ara
Evet Kuvay Bey gerçekten sosyal ve aktif bir kişilikti.Bence yazık oldu kuvay beye bu Ülkenin kurumlarında daha çok olması gereken kişilerdendi.
Ara
Kuvay Beyin blog sayfasını gördünüz mü?
http://kuvaysanli.blogcu.com/
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi