Türkiye'nin En Güncel Satranç Sitesi Açıldı...
11 Temmuz Cumartesi günü (http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=1726) satışı duyurulan web sitesi www.satrancogren.com sonunda yeni yapılanmasını tamamladı ve biz satrançseverlerin hizmetine açıldı. Web sitesi BilAnadolu İnternet Hizmetleri tarafından satın alınmıştı. Tabii forum’da açıldı ve ben “Süper Moderatör” olarak görev başındayım. Bu arada yazışmalı olarak satranç oynayacağınız web sitesi de yeni yapılanmasını tamamladı. Bende üyeyim ve başkalarıyla satranç oynuyorum. Eğer, daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız MSN grubuna katılabilir ve web sitesiyle yaşadığınız sorunlarınızı yazabilirsiniz. Bu arada beni, Bilgin Berge bey ile tanıştıran Nermin Temel hanım’a buradan teşekkür ediyorum. Çünkü bilgisayarımda sorun vardı ve B. Berge bey sayesinde sorun çözüldü.

Web sitesi:[color=white]---[/color] www.satrancogren.com
Oyun sitesi:[color=white]--[/color] www.satrancogren.net
Forum sitesi:[color=white]-[/color] www.satrancogren.net/forum
MSN Grubu:[color=white]--[/color] [email protected]

Not: eğer facebook üyeliğiniz varsa, Web sitesindeki “FACEBOOK’TA” yazısını tıklatarak, facebook grubuna katılabilirsiniz.
Ara
Maalesef www.satrancogren.net web sitesi sıfırlandığı için, katıldığım satranç turnuvasını sizlerle paylaşamıyorum. Sistem Yöneticisi Bilgin bey, biz üyelere aşağıdaki açıklamayı yaptı. Tabii dün akşam Zeliş adlı üye ile 30 dakikalık bir oyun oynadım.

Ama sürem çok azaldığı için oyunu kaybetmek üzereydim ki, Zeliş adlı üye beraberlik önerdi. Bende kabul ettim. Neden beraberlik önerdiğini mesaj yazarak beni bilgilendirdi, yani oyunumu beğenmişti ve süreden oyunu kaybetmeme gönlü elvermemişti. Bende kendisine teşekkür ettim düşünceli olduğu için.

Şimdi onunla oynadığım oyunu, sizlerle paylaşıyorum.

GQoU0.jpg

Yukarıda gördüğünüz gibi Zeliş adlı üye yirmi altıncı hamlesinde 26. Vc5 oynadı ve ven oyunda taş üstünlüğü elde ettim. Peki ama nasıl? Hadi bakalım soruyu biliniz.

Bilgin Berge Nickli Kullanıcıdan Alıntı:30/04/2010 - Sitemiz Yenilendi

Değerli üyelerimiz hepinize öncelikle iyi günler dileriz...

Biliyorsunuz ki sistemimizde birçok eksiklik ve hata vardı.
Bu tür hatalara son vermek için sistemimiz 30 Nisan 2010 Cuma Saat 03.00 itibari ile sıfırlanmıştır.
Sıfırlanan sistemde kişinin oynadığı oyunlar incelenmiş olup hak ettiği puan profilinde yansıtılmıştır.

Ayrıca sitemizde sürekli Ödüllü Turnuvaların olması için sistemi sıfırlamamız gerekiyordu.
Çünkü siz üyeler tarafından açılan bazı yanlış turnuvalar sistemimizde çakışmalara neden oluyordu.

Madalya sisteminde de değişiklikler yapıldı. Daha önce sitemizde yapılan haftanın enleri madalyaları sistemden kaldırıldı.
Üyelere verilen tüm madalyalar sıfırlandı.
Sistemimiz artık sorunsuz bir şekilde hizmete devam edecektir.

Bazen sitemizin ağır çalışması sunucumuz ile alakalı olup en kısa sürede buna çözüm bulacağız.
Bir de hamle yapılmayan oyunlar 5 gün sonra sonlanmıyordu. Bundan sonra bu tür bir sorun da olmayacaktır.

Etik Kurul ve Sistem Yöneticisi görevleri yeniden düzenlendi.

ve Ödüllü Turnuvalar için hazırlıklar yapıldı.
Ödüllü Turnuvalara katılmak için lütfen Altın Üyeler Kulübüne katılınız.(Sadece Altın Üyeler)

Sistemimizde her oyuncu 10 maç yapabiliyordu. Bu limiti 25'e çıkardık.
Altın üyeler 50 maç yapabiliyordu, Bu limiti de 300'e çıkardık.

Hedefimiz

Hedefimiz sizlerin kaliteli oyunlar oynamasını sağlamaktır.
Çok maç yapayım diye satrançtan bıkmanızı ve tüm zamanınızı sitemize de vermenizi istemeyiz.
Her şeyin bir sınırı vardır. Satranç oyunu her ne kadar yararlı olsa da belli bir ölçüye göre oynamanızı da önemle rica ediyoruz.

İstersek hepinize sistem dışı madalyalar ve puanlar verip sizi kandırabiliriz.
Ama bu şekilde kaliteyi elde etmeyeceğiniz açıkça ortadadır.

Sonuç

Hedef kitlemiz sizlersiniz. Sizler için buradayız. Sizler de bu konuda bize yardımcı olabilirsiniz.
Gerek forumda gerekse de sitemizin ana portalında editör olarak görev yapıp satranç camiasına katkıda bulunabilirsiniz.

Müjde!

Sitemizde BA Web Geliştirme ve Yazılım Merkezi sponsorluğunda yapılacak
"Düşünceler Yarışıyor" turnuvası sürpriz ödüllerle sizlerle olacaktır.
Sitemizde zaman zaman siteye katkı sağlayan ve iyi oyuncu olarak gördüklerimize "Altın Üyelik" hediye ediyoruz.

Sitenizden şikayetçiyim, hizmetiniz kötü diyorsanız lütfen [email protected] mail adresinden bizimle irtibata geçiniz

Saygılarımla...Be®ge
Ara
çok iyi tebrik ederim sitede emeği geçen arkadaşalrı , ancak .com uzantılı sorunlu sanırım şimdi .net uzantılıya üye olacağım... Wink
serkanguven Nickli Kullanıcıdan Alıntı:çok iyi tebrik ederim sitede emeği geçen arkadaşalrı , ancak .com uzantılı sorunlu sanırım şimdi .net uzantılıya üye olacağım... Wink

Serkan bey,

Eğer, üye olduysanız oyun sitesine haber veriniz. Sizinle karşılıklı bir oyun oynayalım. Maalesef satrancogren.com ve satrancogren.net/forum kapalı. Sebebiyse oyun sitesinin yeterli görülmesi! Bu arada MSN GRUP adresi değişti. Artık net değil com oldu. Satranç oyununda kendisini geliştirmek isteyenler [email protected] msn grup adresini ekleyip, karşılaştıkları sorunları Yönetici olarak görevli olanlara yazabilir.

Yeni üyelere bir konuda bilgi vermek istiyorum. Yeni üye olanlar satranç turnuvasına katılıyor ve belirli bir UKD sahibiyse, hemen ana sayfanın sol taraftaki Etik Kurul yazısını tıklayarak başvuru yapmalı. Böylece üye olduğunda 1200 rating değil, sahip olduğu UKD verilecek.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi