SATRANÇ, SAĞLIK VE YAŞAMAK
Değerli Satranççılar,

"Satranç Life" dergisi yayına başladığı günden bu yana, sürekli gelişim gösterdi. Satranç dergisi yayını ülkemizde birçok sefer denendi. Tüm bunların içerisinde benim değerlendirmeme göre en başarılı ancak benim öznel değerlendirmemin ötesinde bilgi olarak; yegane sürekli yayın olmayı da başardığını belirtirim.

Dergide yer alan Aydın Öndül'ün yazılarından da bahsetmek istiyorum. Aydın Öndül satrancın eskilerindendir. Türkiye'de bulunduğu zamanlarda İSD'nin müdavimlerinden olan Aydın Öndül, mesleki birikimini satrançla bütünleştirerek, "Dünya şehirleri ve satranç" üzerine enfes yazılarak sunmaktadır bize.

Bir doğru iş; beraberinde birçok doğru işe de imkan tanımaktadır ve üretilmesini sağlamaktadır. Satranç hayatımıza kattıkları bu renkten ve değerden dolayı Kadir Efe ve Murat Okur'a teşekkür ediyorum.

Bir ufak değerlendirmem: Dergide "Hüseyin Sadıkoğlu ve Azmi Barut"un yazılarını özlediğimi belirtirim.

Satranç Life dergisi'nde yayınlanmış bir yazıyı burada sizlerle paylaşma aşamasında, dergi hakkında yukarıdaki düşüncelerimi de aktarmak istedim.

Geliyorum asıl konuma:

Bugün ( 08 Eylül 2011 ) Nurettin Reis ile kızı aracılığıyla konuşma imkanım oldu. Konuşmakta zorlanıyordu ancak bana İstanbul Festivali'nin tarihini ve Beylerbeyi turnuvasının düzenleyicisini tanıyıp tanımadığımı sordu.

Aşağıda sizlerle, Satranç Life dergisi Temmuz - Ağustos sayısında yayınlanmış olan yazımı paylaşıyorum. Yazının devamında, yukarıda yer alan Nurettin Reis'in hikayesine de dergide naklen yer verilmiştir.

B_Z_M_RE_S_pagenumber_001.jpg
B_Z_M_RE_S_pagenumber_002.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SATRANÇ, SAĞLIK VE YAŞAMAK - Yazar: nurreis - 11-05-2010, 12:31
Re: SATRANÇ, SAĞLIK VE YAŞAMAK - Yazar: kaissa - 12-05-2010, 19:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 13-05-2010, 11:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 13-05-2010, 22:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 14-05-2010, 12:48
Bizim Reis - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 08-09-2011, 12:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 10-09-2011, 01:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 13-09-2011, 08:56