IM NORMLARI!!
9ZlLJ.jpg Oğulcan KANMAZALP

Bosna Açık Satranç Turnuvası sonrasında 3. IM Normunu tamamlayan İzmirli genç yeteneğimiz Oğulcan KANMAZALP 'ı ve

lfrNr.jpg Engin TOPAK

Florencio Campomanes Memorial satranç turnuvasında ilk IM normunu alan Mersinli genç yeteneğimiz Engin TOPAK'ı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Kaynak Adres: www.tsf.org.tr
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Darısı İhsan kardeşimizin başına!

:mrgreen:

Tiz zamanda senden de enazından bir FM normu bekliyoruz İhsan.

Smile

kg,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Çok teşekkür ederim Harun Hocam da, ünvan yaşı benden çoktan geçtiSmile Satrancı ben yukarda, IM normları alan gençlerimizin yaşlarında öğrendim.

Satrancın bugun içinde olmamın sebebi, ünvandan ziyade satrancı çok sevdiğim ve satrancla uğraştığım zman aldığım zevkSmile

saygılarımla...
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
başarıya koşan gençlerimizi kutluyorum...

Harun bey
biz sizden de başarılar bekliyoruz.
analizli oyun linkleri bizlerle paylaşmaktasınız. bizde zevkle analizleri izliyoruz.
sizin de azimli çalışmayla güzel başarılar elde edeceğinize inanıyoruz.
ah bir de sizde bir inansanız...
Ara
TUNCAY ŞEN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:başarıya koşan gençlerimizi kutluyorum...

Harun bey
biz sizden de başarılar bekliyoruz.
analizli oyun linkleri bizlerle paylaşmaktasınız. bizde zevkle analizleri izliyoruz.
sizin de azimli çalışmayla güzel başarılar elde edeceğinize inanıyoruz.
ah bir de sizde bir inansanız...

Tuncay,

Hakkımdaki derin hislerinize müteşekkirim. Derim ki:

Önce plan, sonra inan!

Gizli planlarımı bu vesileyle paylaşmak isterim: Beş yıl sonra 200 puan daha kazanarak 2000 düzeyine çıkmayı hedefledim. Onbeş yıllık master planımın içinde ELO çıkartmak ve kulüp kurmak da yer alıyor. Ancak şu sıralarda acayip formsuzum. PlayChess'de 300 puan birden kaybettim. Yeni başlayanlar bile benle oynamak istemiyor.

Sad
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
"Önce plan, sonra inan!"

Hayır Harun

Önce plan sonra dayan
İnanırsan kalırsın yayan... Big Grin
Hüseyin AKTAŞ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:"Önce plan, sonra inan!"

Hayır Harun

Önce plan sonra dayan
İnanırsan kalırsın yayan... Big Grin

sevgili Hüseyin bey, Harun beyin "önce plan sonra inan! sözüne hayır demiş ardından da size göre olmasını gerektiğini yazmışsınız:

"önce plan sonra dayan
inanırsan kalırsın yayan"

bu sözlerin kafiyeli biçimde birbirini bütünlercesine bir araya getirdiğinize göre bunların sizde derin yaşanmışlıkların neticesinde dışavurduğunuzu olduğunu hissettim.

Sevgili Hüseyin Bey,
Müsade ederseniz,şunları sormanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyorum:

"önce plan sonra dayan
inanırsan kalırsın yayan"

planladıktan sonra neye dayandınız?
aslında inanmışsınız çünkü inanmayı öncelikli hale alındığında yaya kalındığına nükteli biçimde vurgu yapmışsınız.

sanırım sizde inanmışsınız ama bunun neticesinde yaya kalmışsınız...

yaya kalmak kötü bir şey değil ki..
Uçak hızıyla birileri biryerlere ulaştığını zannedursunlar; diyojenvari yaya kalmayı tercih eylerim..

başımı kaldırıp nereye gittiğini yolcularının bile tam kestiremediği uçağa ses çıkarma başka ihsan istemez derdim..
Ara
Buradaki "dayan" sözcüğüm "başla", "atıl" anlamındadır. İnançlar ölü düşünceleridr. Hareketsizdirler. Gelişmezler. Değişmezler. İnanan insanın düşüncesi ölmeye başlar. Tüm ölüler hareketsizdir. Çünkü inanan insan teslim olur, teslim olan araştırmayı keser, araştırmayı kesen durksar, duraksayan geriler, gerileyen geride kalır, geride kaln da normları da "bekle alır"...

Tuncay bey de böylece yanıtını alır. Bu yanıtın kanıtını isteyen istediği yerden alır. Benim "dükkan" şart değil yani... Big Grin

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi