Flaşş !! Türkiye Avrupa Birincisi
Selçuk Bey, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

İlçe temsilciliğim döneminde, bahsettiğiniz turnuvaların tüzüğünde yer alan katılımcıları belirleyen kısım benle ilgili değildir. Ancak turnuvaya girecek olanları ve turnuvayı yönetenleri bağlar. Sizin ve sporcunuzun yaşadığı sıkıntı bu nedenle gerçekleşti sanırım. Keşke oynayabilseydi.

Maltepe Carrefoursa Parkta organizasyonunu yaptığım turnuvada ise, tüzüğü kendim hazırladığımdan katılımcı yaşında sınırlama getirmedim. Aynı şekilde Küçük Ustalar ve Minik Eller isimleriyle yaptığım İstanbul geneli turnuvalarında da, küçük yaşların bir üst kategoride oynamasına izin verilmiştir. Biliyorsunuz ki yarışma formatına ve organizasyonunun beklentisine ve de sporun kendi iç dinamiklerine göre katılımcılar belirlenmektedir.

Bir örnek vermek gerekirse geçen yıl planladığım ancak bu sene yapacağım Short Turnuvasının konsepti ingilizce anlamıyla, kısa bir zaman temposu olacak ( 5 dk ) ancak bir sınırlama daha var. Ses olarak da Şort kelimesine yakın olduğu için katılımcıların şort giymesi zorunlu olacak. Bu eğlence amaçlı yapılacak olan bir etkinlik.

Umarım çay vesilesiyle buluşur, sohbet ederiz. Tekrar babamla ilgili dileklerinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 28-05-2010, 19:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 29-05-2010, 09:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 30-05-2010, 17:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 31-05-2010, 09:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 03-06-2010, 13:11

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi