İstanbul'da neler oluyor ?
Güzel şeyler oluyor.İş Bankası satranç şenliğinden bahsediyorum.Bu yılki organizasyon neredeyse mükemmel seviyeye ulaşmış.Aman nazar değmesin ..
Satrancın siyasetiyle ilgilenmiyorum.Yıllardır bir veli olarak bir çok yanlışlığı eleştirdim. Bunları muhalefete şirin görünmek için yapmadım.
Bugün de bir güzelliği sizlerle paylaşmak istedim.Gene kimseye şirin görünme gibi bir derdim yok.Çizgim aynı.
Seneye çocuğunuzun yaşı tutuyorsa bu turnuvaya mutlaka gidin.Bu deneyimi yaşayın..
Ara
Ben de Antalya'da turnuvalara oyuncu ve seyirci olarak katılıyorum.
Yaş guruplarını hariç tutarsak belki de en fazla turnuva oynayan ve
izleyen kişiyim.

Son zamanlarda satranca olan ilginin giderek arttığını müşahede
ediyorum. Bilhassa seyircilerin, satrancı hiç bilmeyenlerin sorularına
muhatap oluyorum. Bildiğim kadarıylan satrancı anlatıyorum.

Çevremdekilere, satranç bir spor ise, seyirciyi de işin içine katmalıyız
diyorum. ASEMD'deki geçen görüşmemizde bu fikri Abidin'le de
paylaştıydım. Bu ilgi ve alakayı, 2012 olimpiyatlarını "milad" kabul ederek,
doruğa çıkarmak hepimizin, her satrançseverin vazifesi olmalıdır dediydim.

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Sn Taner,turnuvaları ben pek izleyemiyorum.Ancak çocuğumla ilgili turnuvalara gidebiliyorum.Satranca olan ilginin 8-10 yaşlarındaki ilgi için söylediklerinize katılıyorum.14 yaş ilerisi için aynı şeyi ben göremiyorum.
Gördüklerim arasında çocukların cola lı içecekleri çokca tüketmeleri de vardı.8 yaşlarda içenler kadar içmeyenler de vardı.Ama 10 ve yukarısında neredeyse içmeyen yoktu.
Bu colalı içeceklerle ilgili yıllarca çok şey yazıldı.Ben neden içmememiz ve çocuklarımıza içirmememiz gerektiğini daha farklı sebeplerle açıklamıştım. Beslenme meselesini herkes çok iyi ! :roll: bildiğinden tekrarlamama ve farklı şeyler eklememe gerek olmadığını düşünüyorum. :wink:
Şu ekmek meselesinde bir Allahın kulu "beyaz ekmeği" çok tüketenlerin yavaş yavaş nasıl ahmaklaştığını merak edip sormadı.Bundan dolayı colalı içeceklerin de çocuklarınızı zaman içinde nasıl ,yavaş yavaş ahmaklaştıracağını merak etmeyeceksiniz.Ben de anlatmayacağım.
İnsancıklar bana kızıyor.Çocuğuna cola değil süt ver,süt içir diyorum bana kızıyorlar.Süt içen çocuğa cola uzatıp bunu iç desem ,kızmalarını anlarımda tam tersini söylediğimde kızmalarını ben anlamıyorum.
İnsancıklara "beyaz ekmek" yeme "tam buğday" ekmeği ye, diyorum gene bana kızıyorlar.Bir arkadaşımız "özel mesaj" dan yazmış, ben 3728 :wink: kez beyaz ekmek yazmışım,o hala ekmek olarak genellemiş. Ben tekrar 127 kez "beyaz ekmek" :wink: yazarak anlatmaya çalıştım.

İnsancıklar bana kızıyor.. Smile
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi