Birazcık da yıkalım
http://www.haberantalya.com/haber_detay....erID=14862

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Aynı haber:

http://www.olay07.com/index.php?&section...&nid=43037
Antalya Satranç Eğitim Merkezinin bulunduğu alan (ki Bahçelievler semtinde tam merkezde olan bir alandır) Pazartesi günü (12 Temmuz 2010) Muratpaşa Belediyesi ekiplerince yıkılacaktır.

ASEM' in geleceği şu an belirsizdir.

Saygılarımla
Abidin Ünal
Ara
"Hayat belirsizdir, çok şükür ki satranç da öyledir..." (Lasker)...
AbidinUNAL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Antalya Satranç Eğitim Merkezinin bulunduğu alan (ki Bahçelievler semtinde tam merkezde olan bir alandır) Pazartesi günü (12 Temmuz 2010) Muratpaşa Belediyesi ekiplerince yıkılacaktır.

ASEM' in geleceği şu an belirsizdir.

Saygılarımla
Abidin Ünal

Bugün öğleden sonra belki bir yardımım dokunur deyu Antalya Satranç
Eğitim Merkezi Derneği'ne uğradım. Çay içme ümitlerim suya düşmüştü,
çünkü elektrik, su ve telefon abonelikleri iptal edilmiş; dernek merkezi
boşaltılmaya çoktan başlanmıştı. Aşırı sıcağın etkisiyle rahatsızlanıp, bir
köşeye çöktüm. Yardım etmek şöyle dursun, umarım ki çalışmaları
engellememişimdir. Akşama dek uğrayan arkadaşlarla söyleştik.
2006-2010 yılları arasında birçok saatimizin, günümüzün geçtiği merkez
artık yalnızca anılarımızda yaşayacak.

yü,
Hüseyin AKTAŞ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:"Hayat belirsizdir, çok şükür ki satranç da öyledir..." (Lasker)...

Tevekkeli değil, hemen her zaman taktisyenler kazanıyor, stratejistler kaybediyor.

yü,
Madalyonun diğer yüzü:

http://www.haberantalya.com/yazar.asp?yaziID=14887

yü,
Sevgili Harun,

Madalyonun diğer yüzü diye bir şey yok, madolyonun yüzsüzlüğü var bu haberde. Sanki bu mekanlarda olduğu söylenen olumsuzluklar, söyleyenlerin kendisinde ve yaşadığı evlerinde, işyerlerinde yokmuş gibi konuşulur durur bunlar. Sanki kendi mekanları temizmiş de buralarda varmış gibi. Sanki kendi bölgelerinde yasak da bu mekanlarda serbestmiş gibi. Bu sorunlarla başetmenin yolunun yine toplumun örgütlenmesinden geçtiğini bilmesi gerekiyor herkesin. Yıkılması gereken derneklerin yeri değildi... Dernekler yıkılması gereken şeyleri yıkmaktaydı orada..

Sokağın sorunları sokaktakilerin eğitimiyle olasıdır. Bunun yolu da sportif, kültürel, eğitsel çalışmalardan geçiyor ki, devletin eksik bıraktığını, sivil toplum örgütleri tamamlayabilmektedir.

Asem'in olduğu mekanın yıkılmasından sonra bu mekandan rahatsız olduğunu söyleyen bir avuç çevre insanı, bu derneklerin yokluğunda daha çok sorunlarla karşılaşacaklardır sokaklarında ve ne yazıkki o dernek insanlarını orada bulamayacaklardır... Bizleri de çok arayacaklardır.

Bir kısım insan kendilerine batan kazığın nasıl battığını bilmediği gibi, nasıl çıkarılacağını da bilmemektedirler.

Efendi çoğunluğun hakları, arsız azınlığın gürültüsüne kurban edilmiştir sonuçta...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi