Satranç Life Dergisi yöneticisi Kadir Efe Antalya'daydı
Satranç Life Dergisi yöneticisi yayıncı Kadir Efe Antalya'daydı

Değerli satranççılar,

2010 yılı Ocak ayında yayın yaşamına başlayan Satranç Life Dergisi Genel Koordinatörü ve yayıncı Kadir Efe satranç kulüpleri yöneticileri ile görüşmelerde bulunmak üzere kısa bir dinlenceyi müteakiben dün, 16 Ağustos Pazartesi günü, Antalya'daydı. Bir maratonu andıran yoğunluk ve çabukluktaki Antalya Satrancı görüşme ve söyleşileri derginin sonraki sayılarında yayımlanacağından daha fazla bilgi vermem kabil olmasa da, satranç camiasına yeni giren genç, bilgili ve dürüst arkadaşımız, patronumuz Kadir Efe'yi sizlere kısaca tanıtmak istiyorum: 2002 yılında Nezih Demirkent'in vefatı sonrasındaki zor günlerinde Dünya gazetesine girdi ve iki yıl kadar bu gazetede çalıştı. 2004 yılında çalışmağa başladığı Hürriyet Gazetesinden görüş anlaşmazlıklarından dolayı beş yıl sonra ayrıldı ve binlerce yabancı derginin Türkiye'deki yayın haklarını alarak Derpa Dergi Dağıtım Şirketini kurdu. Satranç ve Eğitim dergisini yayımlayan Murat Okur ile beraber 2010 yılı başında Satranç Life dergisini çıkartmağa başladı. Kadir Efe evlidir.

Bu kısımda dergi ile ilgili birkaç cümle yazmak istiyorum. Satranç Life dergisinin ilk sayıları ülke içinde adresi bilinen tüm kulüp ve derneklere ücretsiz gönderildi. Derginin son sayısı onbinden fazla basıldı. Bu sayının dağıtıldığı yerler arasında FIDE'den TSF'ye, il ve ilçe temsilciliklerine, eğitim kuruluşlarına hatta İstanbul Valiliğine dek birçok adres bulunuyor. Satranç Life dergisine emecmua.com adresinde çevrimiçi olarak da abone olunabilmektedir.

Derginin kısa dönemli hedefleri şunlardır:

-- Derginin sayfalarında Türk Satrancının sorunlarının tartışılabildiği eleştirel bir ortam sağlamak amacıyla, editöre mektuplar ya da okuyucudan benzeri iki sayfalık bir köşe ayırmak;

-- Dünyadan Turnuvalar Takvimi sayfası oluşturmak;

-- Unvanlı Türk satranççıların kitaplarını ve yapıtlarını yayımlamak;

-- Dergi www sayfalarında güncel haberlerin iletilmesi;

Satranç camiası ile yeni tanışan Kadir Efe'yi e-postalarınızla, satranç ile ilgili her türlü haber ve bilgilerinizle destekleyiniz; yayımlamayı düşündüğünüz yazı, kitapçık ve kitap tasarılarınızı paylaşmaktan çekinmeyiniz. Arkadaşımıza camiada yabancılık çektirmeyelim Smile

İletişim bilgileri: Kadir Efe e-posta: <[email protected]> Dergi www sayfası: http://satranclife.com/

yü,

Dr mult Harun Taner
Bireysel satranç oyuncusu, Satranç Life emekçisi
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi