NEDEN HEP "O" KAZANIYOR ?
Cengiz bey,açtığım başlık şu idi; “Neden hep O kazanıyor ?”
Sonra ,muhalefet neden kaybediyor ile devam ettim.
Sizi birileri üzmüş,kızdırmış.Tsf başkanına kişisel kızgınlığınız,kırgınlığınız,düşmanlığınız olmuş olabilir.Bunlar benim açtığım konuya açıklık getirmiyor.
Türk satrancının başında bulunanları beğenmiyorsunuz ama bu toprak ve bu tohum da başka mahsul vermiyor. Bu ülkenin, herhangi bir bölümünün başında olan ,çalışan,çalıştıran her kimse bu ülkenin insanıdır. Bu insanların hiç biri başka bir ülkeden buraya getirilmemişlerdir. Uzaylı falanda değillerdir. İçimizden,sizin ,benim gibi insanlardır. Her camia içinde yanlış yapanlar olabilir. Olaya siyah-beyaz yaklaşımıyla bakmamak lazım. Griler çoğunluktadır.
Şimdi sizin TSF için söylediklerinizi bakalım.Tüm yönetim mi bu suçlamalara muhataptır ? İçlerinden bazılarımı? Yoksa yönetimi ayırıp sadece başkanı mı böyle suçluyorsunuz ? Başkanın sağ cebi dolup sol cebine sıra gelince, bu yönetimden bir Allahın kulu çıkıpta “ya başkan ne yapıyorsun,ne ediyorsun, ayıptır,günahtır dememiş midir ? Her şeye göz mü yumulmuştur? Yönetimdeki herkes bu soygunda vebal altındamıdır ? Ya il temsilcileri,hakemler,antrenörler, kulüp yönetimleri, gençlik spor hemen hemen herkes bu kumpasın içinde midir ? Evrakları mahkemeye verdiğinizi ama sonuç alamadığınızı ima ediyorsunuz. Bu adamlar mahkemeleride mi ele geçirmişlerdir ?
Sizin önerdiğiniz muhalefet dört dörtlükmüdür ? Bu insanlar içinde yanlış yapabilecek olanlar yokmudur ? Hepsi beyaz mıdır ? Hiç siyah yokmudur ? Hep dürüstler muhalefette mi kalmaktadır ?
Birileriyle uğraşmanızda muhakkak bir nedeniniz vardır. Benim “muhalefet hep neden kaybediyor” sorumun cevabları içinde bu nedenler de serpilmiş midir?
Sizin,benim,bir başkasının,onun,bunun kişisel olarak ,”birilerini” Türk satrancına yakıştırıp yalıştıramaması pek de önemli değildir.Önemli olan çoğunluğun o kişiyi oraya yakıştıramaması veya yakıştırmasıdır.

Tekrar soruyorum; “Neden hep “O” kazanıyor ?”
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
NEDEN HEP "O" KAZANIYOR ? - Yazar: Selçuk Aydın - 16-09-2010, 13:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 20-09-2010, 20:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 21-09-2010, 22:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 23-09-2010, 20:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 24-09-2010, 01:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 24-09-2010, 19:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 25-09-2010, 23:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 25-09-2010, 23:39
Kazanmak İçin Ne Yapılmalı ? - Yazar: Selçuk Aydın - 27-09-2010, 15:38