Kazanan - Kaybeden - Yok Saymak
" O kazanamadı" diye sevinenlere insanın sorası geliyor,tamam kazanamadı ama sen mi kazandın ? Sen neyi kazandın ? ECU nun yeni başkanın kazancı seni ne kadar ilgilendirir ?
Yoksa, "biz mi kaybettik."
Hani Birleşmiş Milletler de veya uluslararası başka kurumlarda bir seçim olurda iktidar partisi kaybeder.Muhalefette fener alayı düzenleyip de bayram mı yapar ?

İçerde bir birimizle cebelleşelim de dışarıya karşı bir farklı olmak çok mu zor ?

TSF nin sitesine bugün de ECU seçimleriyle ilgili bir haber girilmemiş. Ama FİDE seçimlerinin sonuçları haber yapılmış. Sayın TSF Başkanı kazanamadığı için mi ECU "yok sayılıyor ?"
Sayın Başkanın "Biz ve Avrupa" yazısının hemen altında Sn Murat Kul' un yazısı "Yok Saymak" yer alıyor. (tesadüf !)
Sn Murat KUL yazısını şöyle notalamış;"Eğer "satranç dahisi" Büyükustamız, "neden bana destek verilmiyor" diyorsa bunun yanıtı çok açık; Satranç sporu yapmak yerine, sporun "siyasetini" yapmayı tercih edip, kendisi dışında herkesi yok saydığı için.

Bu yazıyı Sayın Başkana göre şöyle yorumlayabilirim;" Yurt dışında da büyük idealleri olan Sn Ali Nihat Yazıcı,içeride neden bu kadar tepki aldığını, satranç camiasından yeterli destek verilmediğini merak ediyorsa bunun yanıtı çok açık; "Kendisi dışında herkesi yok saydığı için ."
Ara
Bu ayın( ekim) 5 inde TSF nin sitesine Sayın Fatih Atakişi'nin yazışmalı satrançta GM olduğu haberi ,Atakişi nin resmiyle birlikte gayet güzel bir şekilde konmuştur.
Fatih Atakişi geçtiğimiz seçimlerde muhalefet grubu içinde yer almıştı.Ben şahsen kendisi ile ilgili bu haberin bu genişlikte siteye konulacağını zannetmiyordum.
Sayın Başkanın "bazen " kendisi dışındakileri yok saymadığı güzel anlardan birisiydi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi