GENEL KURULDA TSF DELEGELERE UÇAK VE OTEL AYARLIYOR !!!!!!
Son zamanlardaki eleştirilerimden midir bilmiyorum, bir çok e-mail alıyorum. Gerek doğruları söylediğim için, gerekse insanların duygularının sesi olduğum için.

Normalde denetleme kurulu raporlarının değerlendirmesinin 2. kısmını yazacaktım fakat daha önemli bir e-mail geldi ve buradan açıklamam gerekiyor.

Bu maillerde bazı delegeler adına 26 Kasım Ankara'ya geliş ve 27 Kasım şehirlerine dönüş uçak bileti var. Bu biletleri oraganize eden ise TSF.

Öncelikle Bu delegelerin isimlerini ve uçak biletlerini Buradan yayınlamayacağım. Anladığım kadarıyla TSF kendisine ibrada el kaldıracak delegeleri uçak bileti ve konaklama ayarlamakta. Biletlerin kesim tarihi de bugünden bir hafta önce ama TSF web sitesinde veya kulüplere bildirilmiş bir konaklama ve uçak bileti alımı yok.

Anlaşılan TSF Dresden'de yaptığı gibi bir takım yanlış yollara sapmakta.
Bu delegelerin rencide olmaması için diğer delegelere de aynı hizmetin yapılması gerekir. Yoksa Genel Kurulda ilgililer tarafından Bu Uçak biletleri ve delegeler ifşa edilecektir.

Ayrıca kendilerine uçak Bileti ve konaklama sağlatan delegelere seslenmek istiyorum. UTANIN
Ara
Bir kişi çıkıp, ya da doğru doğru değil demiyor...

Sizlere kısa ama gerçek bir öykü anlatmak istiyorum:

Antalya Satranç ailesi Bolkar'ı çok iyi tanır.
Bolkar henüz 4 yaşında iken ASEM'in kuruluşunda kum taşıyan, harç karan bir çocuktur. Ömrümü kendisinden ödünç aldığım çocuklarımızdan biri...

Bolkar 8 yaşındayken bir köpek yavrusu bulduk, beraber büyütüyorduk, bahçeye kulübe falan yaptık. Çünkü hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez. Çocukların ruhsal gelişimleri için gerekli bir sevgi hayvan sevgisi.
Aşıları, tasması, kimliği falan hepsi tamam.
Adını da "Badi" koymuştu.
Derken bir gün, oyun oynarken bir kedinin arkasına düşer Badi, kedi yoldan geçen bir arabanın altından geçerken, arkasından koşan Badi çarpılır ve ölür.

Çarpan adam da tesadüf bu ya, aynı mahallede otruduğumuz bir arkadaşın; yine ASEM yönetim kurulu Üyesi Ramazan Kartal abimizin elemanıdır.
Laf arasında geçince Bolkar, "baba beni oraya götür" dedi.
"Ne yapacaksın" dediğimde; "adamı dövücem" dedi.
Güldüm geçtim. Ben güldükçe o sinirleniyordu.
Aradan günler geçmesine rağmen o adama gitme ısrarından vazgeçmedi. Neredeyse travmaya dönüşecek hale geldi durum.
Gitmeden önce de Ramazan Abi ile konuştum...
Tuttum elinden götürdüm.
Bolkar'ın iki eli iki yumruk, atılmaya hazır kurt gibi, burnundan soluyor, dişlerini sıkıyor bir yandan. Konuşmaya başladık. Ramazan Abi gülerek, özür dileyerek Bolkar'ı kucaklamaya çalıştı. Bolkar ise onu azarladı, itti, reddetti. Ramazan abi alttan almaya devam etti. Yok oralı değil Bolkar. Çarpan adamı istiyor. Çarpan adamı getirin bana diyor.

Ramazan Abi en sonunda "Sana para vereyim, anlaşalım" dediğinde 8 yaşındaki oğlumun yanıtı çok ilginçti:

"Benim köpeğimin kanı satılık değil!"

İsteyenler Ramazan abiye anlattırabilirler.

Şimdi bu öykü soyut mudur somut mudur?
Yüzeysel midir, derin midir?
Fevri midir, toplumsal mıdır?
Bireysel bir atışma mıdır, toplumsal bir atışma mıdır?

Son soru: TSF delegeleri Bolkar'dan büyük müdür küçük müdür?!...
Genel Kurul'da ifşa edilseler de, edilmeseler de bu delegelerin isimleri buradan yayınlanmalıdır.

Bu şekilde hem camianın tamamı töhmet altında kalmaktan kurtulacak, hem de akla karanın ayrımı yapılabilecektir.
Ara
Hüseyin bey selamlar saygılar.Yazılarınızı dikkatle ve tebessümle okuyorum.Vermiş olduğunuz yaşamdan bir kesit örnek çok hoşuma gitti.Bende hayvanları çok severim.bahçede iki köpeğim ve evimde bir kedim var. Doğaya saygı satranca sevgi ve adalet diyorum sağlıcakla kalın.
Ara
Sayın Aktaş
Bolkar'ın kocaman yüreği ve bir canlıya duyduğu sevgi inanın beni çok etkiledi.İnsan olmanın yaşının olmadığına inanırım.
Bolkar isminin yüreğimde çok özel bir yeri vardır. Bolkar Çukurova'yı İç Anadoluya bağlayan Gülek Boğazının etrafında yükselen Orta Torosların geçilmesi zor dağlarının adıdır.Ulusal Kurtuluş Savaş'ının önemli cephelerinden birisinin halk tarafından oluşturulduğu yerlerden birisi olan Belemedik burada yer alır. Heryıl Turuva Satranç Spor Kulübü olarak tüm sporcularımız,velilerimiz ve diğer katılımcılarla birlikte dünya harikası bu yere Belemedik'e yani Bolkarlara pikniğe gidiyoruz.Ve her yıl Geleneksel Belemedik Satranç Turnuvasını organize ediyoruz. Umarım bir gün Bolkar'da bu turnuvada oyuncu olarak yer alır.
Diyorum ki ' sabır ikinci aklıdır.'
Diyorum ki 'zalimler korkmaya başladıklarında zulümlerini artırırılar.'
Diyorum ki 'Bolkar'dan bir farkımız yok.'
Ara
Arkadaşlar,

Yapılan yazılarda bir yanlış anlaşılma görüyorum. İlimizdeki delege arkadaşımla görüştüm, federasyonun ayrımcılık yaptığı filan yok.

Federasyonu arayıp Uçak bileti ve Konaklama isteyen delegelere uçak bileti ve konaklama sağlandığı Genel Sekreter Erman Üsküdarlı tarafından beyan edilmiştir.

Detaylı bilgi için Erman Üsküdarlı ile görüşebilirsiniz.
Diyelim ki herkese bu şartlar sağlanıyor. Neden başvurmak gerekli o halde?
Böyle bir kalem varsa ya herkes yararlanır ya da hiçkimse.
Ayrım ya da başvurma zorunluluğu ne anlama gelmektedir?
Bunu sağlıklı bir şekilde, X ya da Z meselesinden bağımsız olarak düşünün.
Benim çıkardığım sonuç şudur:
Asgari muhatabiyet sağlanarak araya bir hatır-gönül bariyeri konmaya çalışılmaktadır, en iyi niyetle değerlendirirsek.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi