Rüşvet ve 2012 Olimpiyatı ve ECU Seçimi
Sayın Murat KUl'un ECU seçimi değerlendirmesi aşağıdaki linkte lütfen dikkatlice okuyalım.

http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...er&aid=361

Yazıdan aşağıdaki alıntıyı değerlendirelim.

İkinci turda ise Danailov 30, Yazıcı ise 24 oy aldılar. Böylece Danailov ECU Başkanı seçildi.
Peki ama nasıl?

Benim yanıtım şöyle: satrancın küresel diplomasisinde söz sahibi olan, ağırlığı ve etkisi giderek artan TSF ile FIDE Başkan Yardımcısı unvanını da taşıyan Ali Nihat Yazıcı'nın yükselişinden rahatsız olan ve Avrupa satrancını sanki kendi tapulu mülkleri sayan ülkeler Danailov'u desteklediler.

Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere ve İsviçre. Bu ülkeler size de çok tanıdık geldi değil mi?

İsrail ve Ermenistan'ı da bu listeye eklemeliyiz. Sanıyorum bunlar da size tanıdık gelmiştir.

Yine 2012 Olimpiyatlarının İstanbula alınmasından sonra Sn Murat KUL

http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...er&aid=226

yazısını yazmış

yine bu yazıdan

Son bir şeyden daha emindik; TSF Başkanı Ali Nihat Yazıcı'nın harika bir sunum yapacağından. Öyle de oldu zaten.

Yazıcı, akıcı ve içtenlikli bir dille 40. Satranç Olimpiyatının neden İstanbul'da, neden ülkemizde olması gerektiğini öyle büyük bir güç ve güvenle vurguladı ki, salonda hazır bulunan 136 ülke delegesi onu büyük bir sevinçle alkışladıklarında sonucu tahmin etmiştik.

Yazıcı kullandığı kelimeleri öyle söylenmesi gerektiği için değil, kelimelerin taşıdığı anlamlara, "hakikatin gücüne" gönülden inandığı için içtenlikle ve güvenle konuşuyordu.

Bu inanç ve güveni sanıyorum delegelerde gördüler.

Bir kez daha karşımızdaki muhalif cephe, "seçim koalisyonu" yenilgiye uğradı.

Bir kez daha kazanan Türk satrancı ve TSF oldu.

İstanbul ve Türkiye oldu.

Doğrusu ne kadar gurur duysak az.

Bu gururu ve sevinci bizimle paylaşan, gönülden hisseden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Sağ olun.

Murat KUL

* "Hakikatin gücüyle, yaşarken evreni fethettim"

pasajını alalım ve değerlendirelim.

1-2012 için 177.000 tl dağıtıldıktan sonra Delegeler Başkanı ayakta alkışlar
2- Başkanın yaptığı sunummu etkili oldu yoksa verdiği ikramlarmı?
3-Sayın YAZICI 'Hakikatin gücünemi' yoksa 'Paranın Gücünemi' inandığı için içtenlikle konuşuyordu.
4- Acaba muhalifler paranın karşısında mı yenilgiye uğradılar

ECU seçimleri İçin

1- Avrupadan acaba delegeler konaklama, uçakbileti ve yemek istemedilermi?
2- Satrancın tapusunu kendisinde gören insanlar gerçekten Sn YAZICI'nın yükselişini durdurmak mı istediler?
3- Yoksa Danialov Buisness uçak bileti, Sarayda konaklama ve yemek olarak havyarla şampanyamı dağıttı?
4- Acaba Murat Kul'un dönen dolaplardan Gerçekten haberimi yok ?

Birileri birilerini kandırıyor Yoksa birileri yanlızca kendisinimi kandırıyor.

Acaba Murat Kul'un söylediği Hakikatin gücüyle, yaşarken evreni fethettim sözündeki Hakikat nedir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi