TSF Delegeleri ...hakkım çalındı!
Değerli TSF Delegesi Arkadaşlarım,

Ben de sizler gibi delege iken, bu hakkım TSF tarafından elimden alındı. Benim de satranç oynayan çocuklarım var. Onların sesini Ankara da kim duyuracak? Bana yardımcı olun lütfen! Eğer izlediyseniz anımsayacaksınız: TSF Web sayfasında ilk yayınlanan delege listesinde benim ismim de vardı. Antalya Halk Eğitim Spor Kulübü’nü temsilen ben de 27 Kasım’da aranızda olacaktım. Ancak liste üzerinde yapılan değişiklik sonrasında, ismim silindi. Pekiyi bu nasıl oldu? Eğer mevcut yönetimin açıklamasına bakacak olursanız, “kulüp yönetiminin isteği doğrultusunda” bu değişiklik yapıldı !!! Doğrudur; ellerinde kulüp yönetiminin bu doğrultuda bir istemini içeren bir belgeleri de var olabilir. (Belgelenmek çok kolaylaştı artık!!) Ancak kulüp beni delege olarak ilk listede yayınlanacak şekilde yönetime bildirmişken, daha sonra bu kararından nasıl vaz geçti? Ben bu kulübü, “Kafile başkanı” olarak Konya seçmelerine götüren kişiyim. Kulüp yönetimi ile aramda en küçük bir çelişki olmamıştır. Hali hazırda da hiçbir çelişkimiz yoktur. Ancak yönetimin bizzat kendilerinin ve/veya kendilerinin başaramadığı noktada başkalarını araya koyarak, kulüp yönetimi üzerinde oluşturdukları baskı sonucunda, kulüp genel kurula delege göndermeyeceğini “yazılı olarak” bildirmek zorunda kalmıştır. Yoksa neden vaz geçsin ki kulüp? Benim Ankara’ya gelişim kendilerine hiçbir biçimde mali külfet getirmeyecekti. Kulübümdeki sporcuların tarafımdan temsil edilmesindeki sakınca ne olabilir? Bunca yıldır Ulaştırma bakanlığında ve Büyükşehir belediyesinde, mesleki kuruluşlarda bu ülkeye emeği geçen, elindeki her olanağı, her fırsatta, sonuna değin satranca vakfeden bir insanım. Birçok turnuvanın sponsorluğunda emeği olan, olmaya da devam edecek olan bir insanım. Benim bir kulübü temsil etmemdeki sakınca nedir? Ben çoğu delege gibi, “kontenjan” delegesi değilim. Temsil ettiği kulübe ve Antalya satrancına emeği geçen bir insanım. Ben temsil etmeyeceğim de kim temsil edecek kulübümü? Evet, hakkım çalındı! Çocuğumun, çocuklarımın, hakkı çalındı! Peki değerli delege arkadaşlarım, beni temsil edecek birisi var mı aranızda? Benim sesim olur musunuz? Lütfen!...
Değerli Delege Arkadaşlarım. Sizlere sesleniyorum. Lütfen sesimi duyun.

Satrancı kendi hakimiyetinden ibaret sayan bir zihniyetin haksızlığına uğradım. Bu haksızlık bugün bana yarın sana, sonunda bütün satranca ve büyük satranç ailesinedir. Haksızlığın adaletini sağlayacak olan sizlersiniz. Sizlerin bu adaletin sağlanmasında yardımınıza ihtiyacım var. Sizden Adaletsiz Zalim Krallara verilen dersler gibi bir ders vermenizi bekliyor ve istiyorum.

Haksız uygulamalar ve haksız kararlar karşısında bir yargıç duyarlılığı ile tavır almak haksızlıkları önler ve adaleti sağlar. Şimdi yetki sizde, sizden benim için de bir oy kullanmanızı rica ediyorum. Sadece bir oy…..Adalet için…

Saygılarımla… Cengiz GÜLEBAY
Ara
"Söz verin bana; benim sesim olacak mısınız? TSF delegeleri olarak benim ve sporcularımın hakkını arayacak mısınız? Haydi söyleyin, hiç olmazsa bir satranç gönüllüsü olan beni temsil edecek misiniz ? Eğer edecekseniz; hanginiz benim hesabımı bu yönetime soracaksınız?"

Bilgeler ve cesurlar; bir adım öne!...
Ara
Abidin Ünal,
Hasan Arat
Kadir Eroğlu
İbrahim Şencan
Mustafa İmamoğlu
Sadullah Eken
Hüseyin Aktaş
Tayfun Türker
Özgür Özbostanlar
Osman Akdoğan

Söz verin bana; benim sesim olacak mısınız, olmayacak mısınız?
Antalya delegeleri olarak benim ve sporcularımın hakkını arayacak mısınız?
Haydi söyleyin, hiç olmazsa bir satranç gönüllüsü olan beni temsil edecek misiniz, etmeyecek misiniz?
Eğer edecekseniz; hanginiz, hangileriniz benim hesabımı bu yönetime soracaksınız?

Tuz ekmek hakkı için söyleyin!...
Ara
Cengiz bey,
yazınızı okuduğumda bu duruma öncelikle bir delege olarak değil bir insan olarak üzüldüm. Delege listeleri üzerinde tartışılması gereken konulardan biriydi ve sizin yazınızla beraber bu tartışmayı başlatmış olalım.

Delege listelerinin açıklandığı ilk gün bir şey dikkatimi çekti. Yıllardır bu camianın içerisindeyim fakat delege olarak gördüğüm isimlerin yarısını belki de daha fazlasını tanımıyorum. 150.000 lisanslı sporcumuz var fakat sanıyorum delege arkadaşlarımdan bazılarının satranç lisansı bile yoktur. Bu konu hakkında söylenecek daha çok şey var. Fakat bunun uzun uzun belki de yeni bir başlık altında tartışılmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Cengiz bey hakkında söylemek istediğim başka şeyler de var. Bu haftasonu bir mali genel kurul gerçekleştireceğiz. Ve Cengiz bey, kulübünün ilk açıklanan listede kendisini delege olarak bildirmesine rağmen sonrasında geri çektiğini söylüyor ve bunun yapılan bir baskı sonucu gerçekleştiğini söylüyor. Mali genel kurul, ibra etmek, etmemek bunlar elbette çok önemlidir fakat bazı şeylerin sonuçtan daha önemli olduğunu düşünüyorum. Cengiz bey'in satranca verdiği bunca emeğe karşılık ülke satrancına ibra etmek veya etmemek yönünde yapacağı 1 oyluk katkı, 1 oyluk hak elinden alınmıştır. Cengiz bey mali genel kurul konusundaki görüşünüz ne olursa olsun emeğe olan saygımdan ötürü, insana olan saygımdan ötürü her zaman yanınızdayım.
İyi çalışmalar dilerim..
Sevgiler..
Ara
Söz!...
cengizgulebay.jpg
Cengiz GÜLEBAY / ANTALYA

dele_e_listesi_1.jpg
TSF Sitesinde yayınlanan ilk Delege Listesinde 51.Sırada HALK EĞİTİM SK. Delegesi olarak yayınlanmıştır.
Ara
Ataman_aydogdu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Mali genel kurul, ibra etmek, etmemek bunlar elbette çok önemlidir fakat bazı şeylerin sonuçtan daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Sayın Aydoğdu burada çok önemli bir şey söylüyor.
Sizce ne diyor Aydoğdu?
Hedeflere varabilmek önemlidir elbette, diyor. Ama onlara nasıl ulaştığınız daha önemlidir, diyor...

Sonuca giden yol adaletli değilse, sonuç adalet üretebilir mi?

"Bir kez gönül yıktın ise
Bu kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet dahi
Elin yüzün yumaz değil

Yol oldur ki doğru vara
Er oldur alçakda dura
Göz oldur ki Hakk'ı göre
Yüceden bakan göz değil"
Adana'lı Tahsin Aktar, Denizli'den ''_'';

----Ankara'lı Murat Kul, Hatay'dan ''_'';

Delege olmuş.

''Adalet Mülkün Temeli!!'' olunca oy hakkı çalınan çalınana oluyor.

Ne yazık ki..

Vay T. AKTAR vayy!!

----- Vay M. KUL vayyyy!!!!

Adana'lı Aktar'ın Adana'dan delege olması olanaksız...

Ankara'lı Kul'un Ankara'dan delege olması imkansız mı imkansız...

Antalya'lı Sayın Cengiz GÜLEBAY'ın alnının akı ve emeği ile hakketmiş olduğu delegelik ve oy hakkını çalan patavatsız....

Mali Genel Kurul da yüzünü göresim geldi...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi