Himaye (Ya da Bozacı-Şıracı)
Alıntı:FIDE Başkanı: “TSF Başkanı Yazıcı’ya güvenim ve desteğim tam”

FIDE Başkanı: “İddialar tümüyle gerçek dışı”

FIDE Başkanı: “Ben görevde olduğum sürece kimse 40. Satranç Olimpiyatları’nın İstanbul’da yapılmasını engelleyemeyecek.”

Uluslararası Satranç Federasyonu Başkanı Kirsan İlyumzhinov bugün yaptığı yazılı açıklamayla 2012 İstanbul Satranç Olimpiyatları’na ilişkin şaibe iddialarına ağır ve net bir yanıt verdi. İddiaları tümüyle asılsız olarak niteleyen FİDE Başkanı İlyumzhinov, “Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı’ya sonsuz güveniyorum. Bu nedenle, onu yalnızca FIDE Asbaşkanlığı’na değil; ayrıca Okulda Satranç Komitesi Başkanlığı’na da atadım.” dedi.İdddiaların TSF’nin 27 Kasım da gerçekleşecek mali genel kurulunun hemen öncesinde yayımlanmasının dikkat çekici olduğuna işaret eden FİDE Başkanı, “Türkiye Satranç Federasyonu, FIDE ailesinin 171 üyesi arasında en iyi yönetim ekiplerinden birine sahiptir. TSF’yi ve liderliğini, dünyadaki satranç gelişimi açısından en iyi model olarak alıyor ve iyi bir örnek olarak tüm dünyaya gösteriyoruz.” ifadesini kullandı. İlyumzhinov ayrıca, görevde olduğu sürece kimsenin 40. Satranç Olimpiyatları’nın İstanbul’da yapılmasını engelleyemeyeceğinin de altını çizdi.

Bir başkanın son çırpınışları!!!
Bu açıklama iyi oldu. Az daha çıkan haberlere inanacaktım.

Al FİDE'yii vur TSF ye

Denetleme yok, inceleme yok, soruşturma yok. Ama açıklama var.

Açıklama yapan FİDE Başkanıda sütten çıkmış ak kaşık.
Ara
PIDE Başkanı Hızır Gibi Yetişti

Ancak bilgilendirilerek konudan haberdar olan, bu forumdan bi haber bir kişi, kendiliğinden veya destek istendiği için yazılı açıklama yapan hiçbir kişi, kurum. Yazısına başkaları adına savunma gibi olimpiyatları kazanmak için uygulanan yöntemle ilgili açıklamalar eklemez.. Suçlanan grubu genişletmek savunmaya iştirak ettirmek veya sponsorları övmek adına belediyeden , bankaya, bakanlığa adlarını tek tek anmaz. Gerçekleştirilmiş işleri ve gerçekleşek hedefleri yazısına eklemez. Türkiye'den kimse yapılmasın demediği halde gündemi saptıracak şekilde Olimpiyatların her ne pahasına olursa olsun İstanbul'da yapılacağı kararlılığını vurgulamaz. Güveniyorum ama inceleyeceğim der bitirir. Görmediği rakamların oylamasına saatler kala bir başka ülkede camiayı yok sayarak seçimlere taraf, kefil olmaz.

Büyük olasılıkla bilgilendirenlerin yazısı ve talebiyle imzalanıp aynen yayınlanmıştır. Belki de yazıyı imzaya gönderen kendini PIDE başkanı sanarak veya aralarındaki samimiyetlerine güvenerek yazmış. İsim bölümü değiştirilerek yayınlanmıştır.

Bu onur mücadelesi halkına yabancılaşan, arkasına bizzat kim olduklarını şimdiki destekçilerinden öğrendiğimiz dış güçlerde yığılsa. Anadolu'dan başlayan bir hareketle kazanılmaya çok yakındır. Son hamleler, son korkutmalar, son büyüklenmeler tarihe "Right moves" olarak değil "impossible&bad moves" olarak geçecektir.

Sonuç ne olursa olsun. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Kralı olsa (any = herhangi) artık bir hükmü yoktur.
Ara
Başlığı görünce dayanamadım.

33586_161466550533140_100000093873536_49...3509_n.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi