Sn. Kuvay Sanlı
Sevgili Ataman,

Onca delege içinde bu forumda iki kişi dikkatimi çekti. Birisi az ama öz konuşarak sensin. öteki de hiç forumlarda konuşmayarak, ama konuşmaya ve oy vermeye yetkili ve sürpriz tanık olarak o salonda bulunan Kuvay Sanlı'dır.

Sevgili Hüseyin Aktaş, sen kullandığın oyu açıkladığın için latife yapınca yazayım dedim. Kuvay Sanlı'dan, Denetleme Kurulu Raporunu okuyan yetkilinin hem yönetime hem de muhalefete seslenerek aslında hiç kimsenin satranç ailesini yeterince ciddiye almadığını ve görevini bir anlamda tam yapmadığını vurgulayan iki anlamlı cümlesinden bahsedecektim ki bence kongreye damgasını o yetkili vurmuştur.

Bir de benim için yeni bir ses olarak sonlara doğru Adana İl Temsilcisinin konuşması çok güzeldi. Onu da kutlamak istiyordum. Ateş Ülker bu sabah foruma katkı sağlamış sevindim. Yine de yoğun işlerim vardı erteledim.

Diğer konuları ertelemek üzere seni kutlamam farz oldu.

Ben delege olsaydım her durumda bu yönetimi aklamaz ama Kuvay Sanlı'nın ve satrançılığına büyük saygımız olan ona bu konuda asla laf söyletmeyeceğimiz GM Suat Atalık'ın yer alacağı bir yönetime de taraf, taraftar olmazdım.

Mali Genel Kurulda bir sahne vardı ki. Ben de o an şok oldum. Günlerdir ilan edilen sürprize en hazırlıklı olması ve cevabını vermesi gereken kişi soğukkanlı olarak "evet" dedi. Artık genel kanaatleri bir yana bırakırsam ve sadece o anı temel alırsam oylamada ne evet ne hayır diyebilirdim. Bunları ilk fırsatta açıklamak isterim.

Seni vicdanımın temsilcisi olarak görüyor ve kutluyorum çünkü;

Değerlendirmelerinde ve sorularında sana katılıyorum. Sevgili Ateş Ülker'in bugün yazdığı kimse çekimser kalmak istemez iki tarafı da karşısına kalmak istemez tespiti senin genel kurulda çekimser oy verdiğini belirttiğin açıklamanı farketmediğini gösteriyor.

Kimin ne oy verdiği kaç kişinin çekimser kaldığı, kaça kaç sonuçlarla yönetimin ibrasının gerçekleşmiş olduğu meçhulken
1- Verdiğin oy çok anlamlıdır ve bence de tarafsız ve mali kurulda sunulan verilere, tarafların sergilediği tabloya göre göre çok haklı bir karardır.
2- Seçimden önce ve sonra sorumluluk sahibi açıklamalar yapmak hele çekimser oyunu açıklamak yürek işidir.
3- Son yorumun senin değerlerine bağlılığına, analiz yeteneğine, gönülden bağlı olduğunu tekrar gösterdiğin satranç ailesinin değerli bir ferdi olduğuna, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir genç olduğuna delildir.

Öncelikle derslerinde başarılar diliyorum. Aman derslerini ihmal etme.

Ailenden, hocalarından, İzmir'in suyundan ekmeğinden sana verilen emekler sonuna kadar helaldir. Ben de büyük bir gururla sana helal olsun diyorum. Gözlerinden öperim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sn. Kuvay Sanlı - Yazar: Ataman_aydogdu - 04-12-2010, 12:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ataman_aydogdu - 04-12-2010, 13:04
Helal Olsun - Yazar: Hoca - 04-12-2010, 14:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 19-12-2010, 11:12
Ataman Aydoğdunun çelişkisi - Yazar: seferi_can - 11-02-2011, 00:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ataman_aydogdu - 11-02-2011, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi