KULÜPLERE YARDIM
...
İncecik yanlarına sar beni
Bu nasıl ateştir ki
He uzaklıkta yakar beni...
...

Gelin Bakalım Arkadaşlar!

İstediğiniz gibi oturmak serbest;
eğri
doğru
yan
kaykılarak
ama DOĞRU konuşalım!

Abidin Ünal Yazmıştı:
http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=2075
Bu linkteki mesaj içerisinde Abidin Ünal'ın antrenörlük ettiği klübün başkanı olan Hasan Arat kardeşimiz de şunları yazmıştı:

Emellerine ulaşanları kutluyorum,başta Antalya camiasını, devamında TSF yönetimini...
Seçim öncesi ve sonrasında Başkan ve şu anda TSF dışında bulunan Asbaşkan verdikleri sözleri tutmadılar.
Başkanın seçim arefesinde ASEM önündeki sohbet toplantısında üst düzey çalışmaların nasıl yapılabileceğini anlatması hala gözümün önünde.Ne yazıkki kendi içlerindeki kısır çekişme verilen sözlerin tutulmasını engelliyor.3 yıllık yapılan protokole sadık kalmalıydılar.
Böyle bir büyükustayı Antalyaya getirebilmek için Abidin ile birlikte nasıl çırpındığımızı düşünüyorum,bir kez daha kahroluyorum.
Yıllardan beri çocuklarımızın üst düzey satranç eğitim alamadıklarından şikayet eden veliler,hocalar nerede.
Hakikaten lüksmüş!! Antalyamızda ki mevcut üst düzey antrenörlerle devam ederiz artık.
Çalışamaların başından beri destek olan velilerimize bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.Zor anlarımızda hep yanımızda oldular.
Şimdi onlar için sevinme zamanı,arkalarına yaslansınlar,sigaralarını,purolarını yaksınlar,rahatça çaylarını viskilerini yudumlasınlar.Başka nerede faydalı birşey yapmaya çalışıyorlar onu araştırıp çomak soksunlar.
Saygılarımla...

Böyle bir yazıyı "saygılarımla" diye bitrebilecek denli centilmen, cana yakın, fedakar olarak tanıdığım Hasan Arat arkadaşım birisi...

Bu konuda forumu açan, bugüne değin üstümdeki emeğini hiç bir koşulda reddedemeyeceğim Abidin Ünal arkadaşım diğeri..

Şimdi diğer sorulara geçmeden önce Mali Genel kurula bir göz atalım:

RAMAZAN SAVAŞ
ULUDAĞ
PAMUKKALE
ODTÜ
DENİZ GENÇLİK

Ali Nihat Yazıcı'nın federasyon tarafından para ödediğine dair ismini zikrettiği kulüpler bunlardır ve bunlar içerisinde bir tek DENİZ GENÇLİK spor kulübü başkanı TAYFUN TÜRKER kükreyerek yerinden fırlamış ve "BEN BEŞ KURUŞ PARA ALMADIM" haykırarak diyerek kürsüye yürümüştür...

Tayfun arkadaşımı orada zor durdurdum. Çünkü öfkesi fiziki şiddete dökülmek noktasındaydı. Atılan iftira ve divanın bu iftira karşısında kendisine söz bile vermeyişi, öfkeyi "silah çekmeye" zorluyordu!
Böylesi bir onursuzluğa belki de gösterilmesi gereken tepki bundan daha fazla olmalıdır. Ancak Diğer kulüp temsilcileri bu olaya karşı niye ses çıkarmamışlardır?

Bu konu konuşulurken Abidin Ünal arkadaşı salonda aradım. Buldum ve "Burayı iyi dinle" dedim. Abidin Ünal Ramazan Savaş SK Antrenörü ve delegesidir. Ramazan Savaş'ın "tek karar vericisi" konumu herkesçe biliniyor.

Ramazan Savaş Spor kulübü 2010 Yılı Konya Seçmelerine az daha katılamayacaktı. Bu konudaki öyküsü dillere destan olmuştur Antalya'da. Parasızlıktan neredeyse Konya'ya gidemeyecekken, son anda Yapı Kredi Bankasının Müdürü sponsor olarak devreye girmiş ve kulüp Konya'ya gidebilmiş ve şampiyon olarak da turnuvadan çıkmıştır.

Ancak Yapı Kredi bankası müdürü (Bu sponsorluğun spekülasyonlarla alakası yoktur!) devreye girinceye değin gelişen süreç içler acısı bir süreçtir. Kulüp kendisi için oynayacak oyunculara "Konya'ya gidemiyoruz" diye haber yolladığı bir noktada iken, Konya'ya gitme şansı doğmuştur.

Şimdi buraya dikkat:

17.500 YTL para aldığı iddia edilen Ramazan Savaş SK bu rakamı inkar etmemiştir salonda. Edemez de! TSF'nin “Kulüpleri Destekleme Proğramı” (?) doğrultusunda bu rakam kendilerine ödenmiştir. Çünkü daha fazlasını alamadığı için Konya'ya gidemeyecek duruma düşmüşlerdir. Daha fazlasını alamadıkları için de o tarihlerde federasyon temsilcisi Kuvay Sanlı ile araları açılmıştır.
Tam bu Noktada Abidin şunu söyler:

-Kuvay siz bize söz verdiniz bizi yarı yolda bıraktınız!
-Abidin, ben sizi yarı yolda bırakmadım, Federasyon kesti parayı. Ben nerden vereyim sana parayı?
-Ama söz verdiniz!?...

Şimdi burada Federasyon’un Kulüplere para aktardığı aşikardır.
Federasyon bazı kulüplere niye para vermiştir?
Federasyonun "Kulüplere Yardım" adı altında ayırdığı bir fon var mıdır?
Varsa eğer bu fondan hangi kulüpler neye göre, ne kadar para almışlardır? Bu aktarma işinde de Kuvay Sanlı görev aldı mı?

Eğer Kuvay Sanlı böyle bir görev aldı da, bu “görevi” yönetim kurulu kararı olmadan yerine getirmişse bu bir ilke ihlalidir. Aynı zamanda kasa açığıdır. Bu kasa açığı nasıl kapatıldı ya da bu giderin adı nedir kayıtlarda?

Ali Nihat Yazıcı'nın genel kurulda "Kuvay söz verdiği için biz bu paraları ödedik" demesi nasıl bir ilkedir?
Kuvay söz verdiyse Kuvay ödesin, ferderasyona ne oluyor?
Federasyon ödüyorsa Kuvay'ın suçu ne?

Beni Kuvay Sanlı ile tanıştıran Abidin Ünal arkadaştır.
Kadim dostu Kuvay Sanlı’yı terk eden Abidin Ünal, 2008'de Kuvay ile olan dostluğu nedeniyle yönetimi destekleyen Abidin Ünal, bu kez hangi gerekçe ile Ali Nihat Yazıcı’nın yanında olmuştur?

Para sözü veren Kuvay görünse de, parayı ödeyen Federasyondur. Parayı ödediklerini Ali Nihat Yazıcı açıkladı. İyi de bu açıklama bir "açık" değil mi? her şey apaçık değil mi? 67 kişi neye el kaldırdı acaba?

Son olarak, Sarhan Guliyev'in "biletini kesen" bu yönetime, Ramazan Savaş SK. delegeleri Sarhan Guliyev ile ilgili hesap sormuş mudur?

"Sarhan Guliyev Antalya için bir lükstür" diyenlerle nasıl oldu da anlaştınız? Neydi sizi Antalya'da çatıştırıp da, Ankara'da kolkola sokan?
Sarhan Guliyev'e nasıl bir açıklma yaptınız? Ahde vefa bu mu? "Yazık.." diye başlık koymuştu Hasan Arat yazısına. Bu başlık hakkında bize biraz Türkçe dersi verebilir mi?

Kuvay Sanlı size verdiği para sözünü(?) tutamadı diye hem Kuvay'a hem Ali Nihat Yazıcı'ya vermiş veriştirmiştiniz, yukarıda görüldüğü gibi tavır almıştınız.
Peki Ali Nihat Yazıcı ne yaptı da sizi bu tavrınızdan vaz geçirdi?... Beni ikna edin ben de sizinle olayım...

Evet; Deniz Gençlik Spor Kulübü orada haykırdı. Onun haricinde orada adı geçen ve para aldığı halde adı geçmeyen kulüpler;
Dökün bakalım eteklerinizi!...
Ya da rica edin de, Satranç AŞ. ürünleri arasına "Şakira Kemeri" de koysunlar. İndirimli olarak ya da "Kulüplere Yardım Fonu" kapsamında sizlere bire tane yollasınlar, eteklerinizdeki taşların sesini bastırsın!...

Bu Konudaki Yorumlar
KULÜPLERE YARDIM - Yazar: ilyasumit - 05-12-2010, 23:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: bahtiyar - 06-12-2010, 12:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-12-2010, 17:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-12-2010, 19:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 10-12-2010, 21:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-12-2010, 22:13
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-12-2010, 22:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 10-12-2010, 22:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 10-12-2010, 23:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hasan Fehmi Arat - 11-12-2010, 00:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ilyasumit - 11-12-2010, 00:56