İlgililere
Sevgili İbrahim benim başlattığım bu başlıkta, silme ile ilgili değil düzetme ile ilgili bir kaygım olduğunu anlamakla birlikte verdiğim örneğe gülmekten

Alıntı:hahaha Smile
...
anlaşıldı bir düzeltme lazım.. foruma yazıcam bi sn

tez canlı açıklamasında silme hakkına alternatif bir çözüm önermiş. Düzeltme hakkını da yazısının sonlarında benimsemiş.Yazıları bir gün bekletip yayınlayalım önerisi de fena bir öneri değil ama galiba bizim yapımıza biraz ters Smile

Benim ailecek bir yerlere giderken, "siz inin son bir cümlem kaldı gönderip geliyorum" deyip yazdığım yazılarda genellikle arabanın kornası yada kapı zili hadi bekliyoruz diye acı acı çalar. Ben o yazıyı bir gün sonra yayınlansın diye bekleyebilir miyim acep.

Hangi forum bilmiyorum belki de bu forumda önceleri yazıya başlayıp bir noktada doğru kelimeyi bulamadığım için bir yerlere daldığım, başka dosyalara bakıp oyalandığım, bu nedenle forumda süre sınırı nedeniyle tekrar giriş yapmak zorunda kaldığım ve yazılarımın da uçtuğu olmuştur.

Düzeltme hakkı neden gerekli :

bugün yazdığım bir yazının daha ilk satırlarında "tüm ülkeyi kucaklamadımadığınızı düşünüyorum". diye bir cümleyi yazdığımı gönderdikten sonra farkettiğimde, anlamsız bir kelime ama doğrusunu tahmin edip hoşgörürler desem de anlamlı ve sakıncalı bir kelimeyi istemeden yazmış durumda kalmak pek sevimsiz olurdu diye tüm yazıyı bir daha okudum. İmla hataları, ayrı yazılacakken birleşik yazılmış de ler da lar.

O kadar dikkate rağmen birilerimizin başına gelmiştir. Düğün davetiyelerimiz de bile gün, adres saat bilgileri basıldıktan sonra yanlışlık farkedilir ve tükenmez kalemle düzeltilir. Smile

3o Ağustos başlıklı bir kahramanlık yazısı 300 Ağustos olsa hadi yazım hatasını herkes hoş görür de İbrahim'e yazdığım örnek Aziz Nesin'in ünlü ve trajikomik bir anısıdır.

Aziz Nesin acı acı gülerek anlatırdı: “Zübük dergisini toplattılar. Ben de yeni sayıya ‘gözümüzü budaktan sakınmayız!’ diye bir başlık atmıştım. Göz’deki z, yerine baskıda X harfi çıkmıştı…” (af buyurun çıkan harf keşke X çıksaymış) Smile

2. maddedeki önerimde çok sayıda mesajın sayfalarla listelendiği durumlarda gerekli diye düşünüyorum. Bu son mesaj en üstte sistemi konu başlıklarında uygulanıyor örneğin. Başlık içi mesajlarda da uygulanabilir olmasını öneriyorum.

İyi akşamlar.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
İlgililere - Yazar: Hoca - 19-12-2010, 14:45
Re: İlgililere - Yazar: Attorney at Law - 19-12-2010, 18:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sena nur kaya - 19-12-2010, 20:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 19-12-2010, 20:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 19-12-2010, 22:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 19-12-2010, 23:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ataman_aydogdu - 20-12-2010, 00:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 20-12-2010, 00:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 28-12-2010, 14:18