İl birincilerine bedava konaklama adilmi?
Her kararın iyi ve kötü yönleri oluyor,ama ben bu kararı destekliyorum.Çünkü;bir ilin en yüksek UKD'lisi 1800 ise,bedava gitmeyi o hakediyor.Demekki o şehirde satranç ancak kadar gelişebilmiş.Eğer tüm Türkiye'de satrancın gelişmesini istiyorsak,orlardaki oyunculara destek olunmalı.Sırf maddi sebeplerden ötürü,yıllarca bulunduğu illerde 1. olan sporcular,bu enönemli yarışmaya katılamadılar.Bu oyuncularda,böyle organizasyonlara katılabilseydi,eminim onların arasından da seslerini duyurcak isimler çıkabilirdi.

Olayın şu yönüde var;eğer bir şehirde 2000 ELO veya UKD üzerinde birçok oyuncu mevcutsa.Budurum,o şehrin imkanlarından kaynaklıdır.Burdaki bir oyuncu 1. olmak için tabiki efor sarfedicektir.Ama unutmayalımki,diğer şehirdeki 1800 UKD'li oyuncuda,aynı eforu diğer 1800 UKD li oyunculara sergilemek zorunda kalacak.

Ben bu açıdan çok büyük bir haksızlık olmadığını düşünüyorum.

Genede şöyle bir düzeltme yapılabilinir.Bu benim naçizane fikrimdir:Her ilin lisanslı oyuncu sayısına göre,farklı kontenjanları olabilir.

Bu konu açılmışken,bu yeni kararın oluşturduğu çoook büyük bir haksızlığı sizlerle paylaşmak isterim.Ben İzmirliyim,izmirde yaşıyorum fakat lisansım denizli ye kayıtlı.Şimdi burda isimleri yazmakla bitmez, birçok kuvvetli satrançcı arkadaşım ve dostlarım başka illerde lisansı kayıtlı.Bu yapı birçok şehirde mevcut.Bilindiği gibi bu liglerde oynayan oyuncularda oluşuyor.Ben ve benim gibi bu durumda olan sporcular,Türkiye şampiyonasına ücretsiz katılma hakkı kazanmak için ,lisansının bağlı olduğu ilde yarışmaya katılacak ve asıl haksız durumlar bence buzaman oluşacaktır.Hatta,sırf bedava katılabilmek için lisansının şehrini bile değiştirenler çıkabilir.Belki buduruma,birkaç çözüm önerisi yapılabilinir.

Saygılar.

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 24-12-2010, 23:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 26-12-2010, 09:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 27-12-2010, 11:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 30-12-2010, 22:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 30-12-2010, 22:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 31-12-2010, 01:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 31-12-2010, 01:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 31-12-2010, 01:17

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi