Seçtiğimiz başlıklara özen gösterelim
Merhaba,
Dün bu seminere katıldım.Öncelikle organizasyonu yapan kuruluşun gerek satranca gerekse yaptıkları organizasyonun kusursuz yürümesi için son derece istekli ve ilgili olduğunu söylemek istiyorum.Kendilerine teşekkür ederim.Seminerin ilk günkü hedef kitlesi bir şekilde satranç eğitimi veren ancak bu konuda minimum düzeyde olan kişilerdi.GM Vasiukov'un ismi malesef beni de cezbetti ve taa Sakarya'ya götürdü. Seminerin tek kötü noktasına gelince katılanların oldukça az olmasıdır.Resmi katılımı bilmiyorum ancak salonun gözüme en dolu gözüktüğü anda 26 kişi saydım.Umarım benzeri organizasyonlar tekrarlanır ve daha fazla kişie ulaşılır.

Seminerin içeriğine gelince:
İlk önce GM Vasiukov satranç hakkında genel bir konuşma yaptı.Üzerinde en çok durduğu nokta satranç ile ilk kez tanışacak kişiyi büyülemek olduğu ve bunun için neler yapılabileceğiydi.Seminer daha çok satrançla ilişkisi fazla olmayan antrenörlere yönelikti ve gerçekten bir kısmının bu seminerde bilinçlendiğini fark ettim.
Öğleden sonra ise psikolog konuşma yaptı.Çok büyük bir kısmı satranç-psikoloji ilişkisinin tarihi gelişimiyle ilgili tamamen teorik bilgilerdi.Daha sonra da zaten bildiğimiz satrancın faydalarından bahsetti.Sakaryalı küçük oyuncular üzerinde basit testler yapıp sonucunu bizlerle paylaşarak ilk günü bitirdiler.
2. gün ise programa göre yıldırım turnuvası, turnuvada ilk 10a girenlere simultane ve ailelere yönelik seminerle son bulacak.

Sonuç olarak 5 günlük bir eğitim ile yardımcı antrenör belgesini alan kişilerin büyük çoğunluğunun satrançta ne kadar bilinçli olduğu hepimizin malumudur.Bu seminer sonrası katılımcıların daha da bilinçlenmiş olmaları planlanmaktadır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ayhan Mansız - 25-12-2010, 19:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 26-12-2010, 00:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 26-12-2010, 12:21
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: serhad kangöz - 27-12-2010, 09:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 27-12-2010, 10:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: serhad kangöz - 27-12-2010, 13:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 27-12-2010, 23:01

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi