Bir haberin anatomisi
Federasyonumuzun kapsamlı yurt gezileri devam ediyor. (“Kapsamlı gezi” bir de kapsamsız geziler var. Kapsamlı sözüyle bir nitelik kazandırılmaya çalışılmış ama anlam açısından sıkıntılı. Federasyonumuzun gezileri devam ediyormuş, top tüfek, kalem kağıt, federasyon kurum olarak geziyor anlamı çıkıyor buradan. Yanlış Türkçe) Geçen hafta Başkan Vekilimiz Tahsin Aktar ve Yönetim Kurulu üyemiz Fatih Ekinci Şanlıurfa’da incelemelerde bulundu. (Haber verilmiş ama tarih yok. Gezi tarihi belli değil; geçen hafta. Ayrıca incelemelerde bulunmak ifadesi de doğru değil) İl Temsilcisi Süleyman Sami Kars’ın da katılımı ile gerekleşen gezide, ilin sorunları, antrenör ve hakem eğitimlerinin yanında sporcu eğitimi, donanım ve tesis konuları ele alındı. (gezide konu ele alınmaz, gezi bu toplantı değil)

Büyük bir dinamik gelişme (ifade yanlış) sağlandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altuğ, federasyonumuzun desteği ile sağlanacak gelişmelerin ilde taban bulacağını, birlikte nelerin yapılabileceğini heyecan ile anlattı. (Anlatım bozukluğu var. Ayrıca bir il müdüründen söz ederken, “heyecanla anlattı” şeklinde bir ifade kullanılmaz)

Yeni hizmete giren GAP ARENA şehir stadyumunda da incelemelerde bulunan Aktar ve Ekinci İl Müdürü Altuğ’un işaret ettiği tesis sorununu burada çözdüler. (Burada, hemen, şu anda, sanki konu satranç değil!) 310 m2 alanda yeni ve kullanıma uygun salon seçimi ARENA spor yerleşkesinde çözülmüş oldu. (Bu cümleden kim ne anlıyor? Türkçe anlatım bozukluğu. Bir söz söylenmiş, havada, belli değil ne denilmek istenildiği) Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan ziyaret edildi. Vali Yardımcısı Elbasan, ilin ulusal veya uluslararası bir satranç organizasyonuna hazır olduğunu, (ilde satranç adına ne var ki, uluslar arası işlere soyunulsun) bu konuda federasyonun yapacağı girişimlerin desteklenebileceği bildirdi. (Anlatım bozukluğu var) Başkan Vekili Aktar da gösterilen bu ilgiye değer bir organizasyonun Şanlıurfa’ya taşınması için gereken girişim ve çabanın gösterileceğini bildirdi.

Türkiye Satranç Federasyonu'nun değerli yöneticileri,

Çocuk kandırır gibi kaleme alınmış, afaki ifadelerler dolu bu haberi sizler haber olarak değerlendiriyor musunuz? Sözde çookkk iş yapıyoruz, büyük işler yapıyoruzzz anlamı yüklemeye çalışmışsınız ama, okuduklarım güldürüyor beni.

Bir zahmet bir öğretmen bulun, şu yazdıklarınızı bir düzeltsin ve mümkünse bu haberi kim kaleme almışsa, bir daha yazı yazmasın.
Ara
Sayın Delege,

Siz yoksa Asbaşkan Tahsin AKTAR'ın emekli bir öğretmen olduğunu ve bu konularda çok hassas olduğunu bilmiyor musunuz?

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi