Küçükler Türkiye Şampiyonası Hakkında
Birkaç başlık önce çocukların donarak satranç oynadığı yazılmış...
İlk günü tam hatırlamıyorum ama ondan sonraki günlerde montlarını çıkartıp içeri öyle girdi çocuklar, salon çok sıcakmış...

Yağmur tek bir gün yağdı, veliler de o gün tamamen içeri girdi, bu konuda da sıkıntı yoktu.

Hatta dışarda kalan sporcuların turnuva salonuna giriş yerinde su birikintisi vardı son tur.. O suların üstünden mırıldanarak atladım, birisi şuraya yüksek bir şeyler koysa ne olur yahu dedim..

Yarım saat sonra döndüğümde oraya bir şeyler konulmuştu, suya basmak zorunda değildik..

Peki, ne demeye getiriyorum?

1. Geçen seneki Kızılay Çadırı skandalından sonra, bu sene yönetim dersine çalışmış; en azından bu konudaki asli yükümlülüklerini yerine getirdiler..

2. Forumda yazmaktan korkmayalım, insanları forum için teşvik edelim.. Yoksa on sene daha Kızılay Çadırlarında beklerdik.. Hatta Ateş (Ülker) Hocamın tabiriyle "tek ayak üstünde çadırsız" beklerdik..

Başkan Yazıcı'dan rica ediyorum.. Turnuvanın sonunda velilere anketler verin.. Sadece şu dört kısa soruyu sormanızı istiyorum:

1. Çocuğunuz turnuva boyunca hiç ishal oldu mu?
2. Çocuğunuz turnuva boyunca hiç kustu mu?
3. Çocuğunuz turnuva boyunca hiç ateşlendi mi?
4. Çocuğunuzun turnuva boyunca başka bir rahatsızlığı oldu mu?

Kimi görsem; çocuğum hasta, öğrencim hasta diyordu..
Nedenleri araştırılmalı, çünkü hiç kimse çocuğunu hasta olacağı yere getirmek istemez..

Otelden mi kaynaklanıyor?
Turnuva salonundan mı?
Yoksa sadece stres mi?

Mesela otelden kaynaklanıyorsa sorun yemekler mi, ısıtma sistemi mi, yoksa havuz mu?

Bu liste, üzerinde çalışıldığı takdirde daha uzatılabilir..

Federasyonun sağlık kurulu bu işlere bakmıyor mu? Görevi tam olarak nedir gerçekten bilmiyorum..

Yazı bitti..

Saygılar..
Ara
Bence federasyon Türkiye Şampiyonasına katılan 250 satrançcıya şu dört soruyu sormalı

1-TSF Yönetimi satrançcıları temsil edebiliyor mu?
2-TSF yönetimi insanların saygısını hak ediyor mu?
3-Oy Kulansanız şu anki yönetime oy verirmisiniz?
4-Ali Nihat YAZICI'yı seviyormusunuz ?

isim yazmadan uygulanacak anketten Bu dört sorudan herhangi birine 10 evet çıkarsa bence yönetim çok başarılıdır.

haksızlık yapmayım hadi tüm soruların toplamına 10 evet olsun.
Ara
İsmini yazsa da yazmasa da aynı şeyleri savunabilen insanların olduğu toplumlar/camialar iyi yönetilirler..

Bir de siz isminizi yazsanız çok iyi olur..

Selamlar..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi