lütfen yardım
Satranç akademisinde adım 2 deyim fakat ders 2 de geçemediğim soru var vezir ile çifte saldırı die satranç hocama sordum o da yapamadı arkadaşlar lütfen yardım edebilcek biri varsa cevap yazsın 1 aydır uğraşıoyrm ama geçemedim :cry:
Ara
Soruyu buraya koyarsan yardımcı olabilirim.
...
Ara
Kıymetli dostum o soruyu senin çözmen gerekir. Çünkü satranç tahtasının başına geçtiğin anda yalnızsın demektir [Taraça da pek de öyle olmuyor da Smile] O yüzden uzun zamanını da alsa sen çöz.
I am 26 years old and I'm Muslim man.
Ara
Sayın AVCI,

Satranç Akademisi'nde bazen notasyon yazımında beklenen yazım yapılamadığı için geçilemeyen sorular olabiliyor. Örnek vermek gerekirse ROK için 0-0 yazıyorsunuz fakat program sizden 0 - 0 yazmanızı bekliyor. Bu sebeple yanıtınız doğru olsa da soruyu geçemeyebiliyorsunuz.

Benzer bir durumla karşılaşılmış olabilir. Bunu anlamanın tek yolu da konumu ve verilen yanıtı görmek.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Değerli Arkadaşlar,
Akademinin cevapları Sn Arık'ın da belirttiği gibi bazı incelikler içeriyor, örneğin Rok hamlesi "sıfır" ile değil "o" harfi ile yani Ordu'nun "o"'su ile yazılmalıdır... geçerken almada da "e.p." ibaresi boşluk vermeden yazılınca kabul edilmiyor ...

Naci Erdem
Balıkesir
sayfayı yükleyemiyrm ama bakmak isteyene mail atabilirim bir tane hocama attım o da döner inş. teşşkrlr
Ara
[email protected]
...
Ara
cevap nedir
Ara
Sorunun fotoğrafını paylaşırsan sana yardımcı olalım. Görmeden cevap veremeyiz.
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara
Photo 
(25-06-2011, 23:09)sadullaheken Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Soruyu buraya koyarsan yardımcı olabilirim.

[img]gqPz3Z.jpg[/img]
Arkadaşın sorduğu, benim de bulamadığım soru bu.
Ara
Sevgili Dostlar,Sayın hsbd'nin sorusu bu sitenin alt bölümünde bulunan "Problem-Oyun-Etüd-Kombinezon"bölümünde yer almalıdır."İletmek istedikleriniz"bölümünde teknik,idari veya sosyal sorunları dile getirmeye çalışıyoruz.İletmek istedikleriniz bölümünü en verimli şekilde kullanmak zorundayız.Yanıtı nisbeten kolay soruları "iletmek istedikleriniz"kutusunda konuşmak zaman kaybetmemize neden oluyor.Aynı zamanda başını kuma gömmek isteyenlerin "çok mesaj vardı.Hepsini okuyacak zamanım yoktu"şeklinde mazeret bulmasına yol açıyor.Sayın hsbd'nin sorusu ile ilgilenenlerin iyi niyetinden kuşkum yoktur.Ancak genç kuşakların aydınlık bir geleceğe kavuşması için önemli sorunları bu bölümde konuşmalıyız.3 günde 90 kişinin okuduğu ama kimsenin yorum yapmadığı bir konu mutlaka sizin de ilginizi çekmektedir.Ciddi konulara yorum eklememek sizin tercihinizdir.Ama tek hamlelik kombinezonu analiz etmek, ciddi konuların unutturulmak istendiği izlenimi yaratmamalıdır!
Ateş Ülker
Ara
O-O-O+ olmalı diye hatırlıyorum ya da O-O+ şah çekme var o pozisyonda bir de ' O' Ordu'nun O su şeklinde yazılacak.
Ara
ADIM 2 DERS 12
uzun rok notasyon cevabı

büyük harf O (ordu) İLE YAZILACAK
O-O-O+
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi