SBS Sınavında Satrançcılar...
Selam Nilüfer Abla,

Öncelikle konu dışı bir teşekkür ve bir istek: Web siten harika gidiyor ve sürekli takip ediyorum. Emeklerin için benim gibi düşünen tüm satranççılar adına sana teşekkür etmek isterim. "Günün Partisi" bölümünü özel bir ilgiyle izliyorum. Manşetlerden ben de payıma düşen iltifatı(!) almışım; teşekkür ederim.

Konuya dönerek: İyi satranççıların "baskı ve zaman sınırlaması altında, en doğru kararların verilmesine" dair bir sınavda başarılı olmalarında kanımca şaşılacak bir durum yok.
Satrançta başarılı olduğun kadar, matematik öğretmenliğinde de çok başarılı olduğunu yıllardır camia olarak biliyoruz. Bu konuda "Mavi Kale" dergisinde bir yazı da kaleme almıştın; orada kalmıştı. Öztürk'ten önce, örneğin -aklıma bir çırpıda gelenler; başkaları da mutlaka vardır- Ali Tamur ve Atakan Gürkan da var. Türkiye dışı örnek olarak da hemen aklıma John Nunn geliveriyor.

Sözün özü, etrafımızda bu işi yapsan herhalde en iyi sen yaparsın: "Hem satranççı hem matematikçi" portreleri incelesen, hem satranççı hem matematikçi gözüyle satranç ve fikir hayatımıza katsan, herhalde sana yalnız ben müteşekkir olmam.

Sevgi ve saygılarımla,

Can
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 12-09-2011, 12:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Cengiz Keleş - 13-09-2011, 09:06

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi