Yeni WGM geliyor
2011 Avrupa Takımlarda WGM normu alan Kübra Öztürk'ü tebrik ederim.
En kısa zamanda normlarını tamamlaması dileğiyle..
Ara
Kübra'yı normundan dolayı tebrik ederim.

Hazır söz şampiyonadan açılmışken birşeyler söyleyeyim:

Erkeklerde 38 takım arasında 34. başlayıp 34. bitirdik. Ancak sonuçla pek ilgilenmiyorum çünkü sonunda yıllardır düşündüğüm, birkaç kez forumlarda yazdığım milli takımı sonunda izleme fırsatım oldu. Yeterince şans verilen ve beklenen ünvanları çok uzun sürelerde alan, hala almaya çalışan sporcuların yerine artık kısa sürede önemli kademeler atlayan oldukça genç yaştaki ve bir o kadar da yetenekli oyunculardan oluşan bir milli takımımız var. Belki henüz 25 yaşında olan Barış Esen'i de bu listeye ekleyebiliriz. Umarım böyle devam eder.
Ara
Sevgili arkadaşlar
Kübra'nın bu başarısına sevinmemek mümkün değil, diyeceğim ama, TSF sayfalarında neden adı geçmiyor acaba? WIM normu alan kızımızı da (Kardelen Cemhan) tebrik ederim, ama WGM normu daha büyük bir başarı değil mi ki, TSF bunu yazmaz, adını anmaz? Bilmediğimiz bir sebep mi var??
Ara
Selamlar, WIM Kübra Öztürk WGM Normlarını tamamlamış durumda.Reytinginin 2300 olması gerekiyor. Saygılarımla Nilüfer Çınar Çorlulu
Ara
Sanırım Kübra'nın normlarını tamamlamış olduğunu unutmuşum. Hatırlattığı için WIM Nilüfer Ç. Çorlulu'ya teşekkür eder, unutkanlık için özür dilerim ama TSF bu başarıyı anmamış bile. Mevcut gücünden dikkate değer ölçüde fazla oynayan başka birisi var mı bu kadroda? Burada gösterdiği performansı bir defa daha tekrarlayınca 2300 civarına erişmiş oluyor. TSF yönetimi bundan heyecanlanmıyor mu da hiç haber değeri taşımıyor?
Ara
Merhabalar,

Siz bu şekilde belirtince merak ettim ve baktım işin doğrusu nedir diye. Ulusal Takım sisteminde normlar tamam sadece ELO'nun 2300 barajını aşması gerekli gözüküyor. Yani böyle bir durumda norm vs. gibi bir durum konuşulmaz diye düşünüyorum çünkü ortada eksik bir norm yok. Fakat yine de hatam varsa ben de öğrenmek isterim.

İyi günler. Sevgiler..

http://ulusaltakim.tsf.org.tr/a-milli-ta.../sporcular
Ara
Bir önceki yazıyı görmemişim. Yineleme yapmış olduğum için özür diler, iyi günler dilerim..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi