Başarıyı Herkes Taşır
Başarıya herkes sevinir, herkese yakışır. Her yönetim başarıyı ister, sever ve onunla beslenir.

Yönetim için zor olan, başarılı olanları taşıyabilmek, idare edebilmektir. Türkçemiz, "idare etme" tabiri içinde bir hoşgörü de barındırır.

Suat Atalık - 25 yıldır açık ara bir numaralı oyuncumuz
Ekaterina Atalık - Büyüklerde Avrupa Şampiyonu, herhalde ilk yeni GM'miz olacak
Barış Esen - 2600'e çıkmasını ilk beklediğimiz tek yeni isim
Kıvanç Haznedaroğlu - birden yaşlı oyuncu oluverdi, anlamadık
Zehra Topel - ortadan kaybettik, ne oldu anlamadık

Bütün bu isimler başarısız mıydı, veya bu oynayanlar bunlardan daha mı başarılı? TSF Yöneticisi bunları taşıyamamış, bunları idare edememiştir.

Şimdi de Kübra Öztürk WGM normu aldı, benim bildiğim Yazıcı bunu yazar, davul bile çalardı, sitede kelimesi geçmiyor. Harcanacaklar listesine mi girdi bu kız?

Her nefis ölümü tadacaktır ya, her başarılı satranççı da harcanmayı, yok sayılmayı, kötülenmeyi tadacak anlaşılan!

Başarı, başarı diyenler! Avrupa Takımlar Şampiyonasının açılış konuşmasını Sayın Yazıcı yapmış ya, başarı olarak bize bu yeter! 64 karelik başarıları ne yapacaksınız? Bizim başarılarımız dünyaya sığmıyor!
Ara
Açılış konuşmasını, turnuvanın resmi sitesinde haber olarak yer aldığı şekliyle Avrupa Satranç Birliği Başkanı olan Silvio Danialov yapmıştır: "Finally, ECU President Silvio Danailov declared the Championships open and made the honorary first move in the match Russia-Moldova."

Açılışta konuşma yapmakla, açılış konuşmasını yapmış olmak iki ayrı şeydir!

Bu tarz süslemelerin, hangi duygu halleri içerisinde yapılabileceğini okurların takdirine bırakıyorum.
Ara
Sayın Kuvay Sanlı,
Bilginiz var mı ?
Kübra Öztürk GM normlarını tamamladı mı?
Cengiz Keleş'in dediği doğru ise TSF neden bunu yayınlamaz ?
Cengiz Keleş'in yanlış bildiğini lütfen ikaz ediniz ki, bilmeyenler de öğrensin.
Saygılarımla,
Ara
Bilgim yetersiz olduğu için karar veremedim hangisini yazayım diye. Bilmek te istiyorum bir an önce. Yazıverdim ikisini de.

Sayın Cengiz Keleş
Boşa konuşmak beleş
Görüyorsanız şeşibeş
Yazmayın artık kardeş.

Sayın Kuvay Sanlı
Kübramız anlı şanlı
Olmayın artık yanlı
Yazın senli benli.

Saygılarımla,
Ara
Bir açılışta yapılan konuşmalar açış konuşmasıdır. Açılış değil. Açılışta birden fazla konuşmacı varsa yapılan konuşmaların tümü açış konuşması kapsamındadır.
Ara
Sabri Hocam;

Özgür Satranç Forum'a hoş geldiniz.

Sevgi ve Saygılarımla
Ara
Sayın yorumcular,
"Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı" cı olmayın.
Konuyu kapatmak mı istiyorsunuz ?

Bilgi cesarettir.
Bilgiye sahip olanlar cesur olmalıdırlar.
Bilgiye sahip olup ta etrafını bilgilendirmeyenler sadece kendilerine cesurdur.
Dışarıya bilgisini vermeyi esirgemeyenler gerçek cesurdurlar.
Saygılarımla,
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi