başlık yakıştıramadım
Hepinizin bildiği gibi Mardin'de Dünya Kadınlar Takım Şampiyonası yakın bir zaman sonra düzenlenecek.

Hatay'da düzenlenen Dünya Kadınlar Birinciliği'nde, önde gelen kadın sporcuların sert eleştirilerini ve yayınladıkları açık mektubu sanırım hatırlıyorsunuzdur. Bu eleştirilerin paralelinde bir durumdan söz edeceğim sizlere.

Mardin için federasyon bir rakam açıkladı geçmişte. Tek kişilik odada 120 AVRO: Şimdi federasyon rakam 120 değil 60 AVRO diyor. Rakamın indirilmesi gene yapılan eleştirilere dayanıyor.

Ancak Dünya ise bu duruma; "aman ne güzel indirim yapılmış" demiyor. Bir tepki var. Etik bir sorgulama var.

Bakalım Mardin, haber sitelerinde yazdığı gibi bir protestoya sahne olacak mı? Bazı ülkelerin boykot edip gelmeyecekleri söyleniyor.

Böylesi ciddi organizasyonlarda, böylesi hamleler son derece olumsuz. Acaba Spor Genel Müdürlüğü bu tarz durumlar için ne diyor?

Önceden bindirildi mi, sonradan indirildi mi? Ben başlık yakıştıramadım bu duruma. Ancak Dünya, Türkiye başlığında yöneltiyor bu eleştirileri. Maalesef!

Saygılarımı sunarak paylaşırım.

Kuvay Sanlı
Ara
Bu yazıya başlık; KAR-ARSIZLIK olabilir mi?... Big Grin

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi