Betül'den sonra Kübra da WGM oldu
Mardin'de devam eden Dünya Kadınlar Takım Satranç Şampiyonasında çok iyi bir performans sergileyen Kübra 7. turda Rus rakibi Tatiana Kosintseva'yı yendi ve kazandığı ELO ile 2300 barajını geçti. Daha önceden normlarını tamamlayan Kübra'nın WGM olması kesinleşti. Kübra'yı tebrik ediyoruz ve 2400-2500 ELO'ya kısa sürede ulaşmasını bekliyoruz.
k_bra.jpg
...
Ara
Gönülden tebrikler..
Yolun açık olsun Kübra..
Ara
Tebrik ediyorum Kübra.
Rusya'nın değil, dünyanın önde gelen kadın oyuncularından birisini yenmek kolay değil. Başarının devamını dilerim.
Ara
Madem ki forumu sadece tebrik için kullanıyoruz. adet yerini bulsun. tebrik ederiz Kübra! çok güzel galibiyetler aldın. kuru kuru kutlamak olmaz. Kübranın turnuvadaki 3 güzel oyununu da iliştirelim ki satrancın sadece adı geçmesin.

http://wwct2011.tsf.org.tr/en/analysis-c...nko-evgeny-

http://wwct2011.tsf.org.tr/en/analysis-c...nko-evgeny

http://wwct2011.tsf.org.tr/en/analysis-c...nko-evgeny-
Efe Kerem UZUNOĞLU
Ara
Öncelikle Kübra'yı tebrik etmek istiyorum. Bir ara erkeklerde her hafta GM normu ve IM ünvanı haberleri alıyorduk. Şimdi aynı süreci kadınlar için yaşıyoruz ve gerçekten çok mutlu oluyoruz.

Şimdilik Bursa'da İsrail galibiyetiyle olduğu gibi, bu turnuvada da Ukrayna galibiyetine sevinen ancak Bursa'daki turnuvayı son sırada, bu turnuvayı ise hiç maç puanı olmayan ve 1 masa puanını iki beraberlik ile bize karşı kazanan (diğer maçları hep 4-0 malubiyet) Afrika'nın ardından sondan ikinci olarak tamamlıyoruz. Bu üzücü mü, bence "şimdilik" değil.

Erkek basketbol takımımız yıllarca 2010'da ülkemizde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nı hedef alarak bir sürü önemli turnuvayı sadece oyuncu kazanmak ve birşeyleri oturtmak amacıyla kötü derecelerle bitirdi. Ancak, sonuçta asıl hedef olan 2010'da Dünya 2.si oldu! Bu yüzden bu turnuvalarda alınan son sıra derecelerinden çok, Betül gibi, Kübra gibi oyuncuları kazandığımıza sevinmeliyiz. Tabii ki İsrail galibiyetini veya Ukrayna galibiyetini büyük başarı olarak görmek ve bu galibiyetlere gereğinden fazla sevinmek henüz dünya devlerinden biri haline gelmediğimizi gösteriyor ve bizi üzüyor. Ama yakında o da olacak inşallah.

Şimdi 2012'de ülkemizde düzenlenecek olan Olimpiyatlara erkeklerde Dragan Solak'ın da dahil olmasıyla alıştığımıza göre oldukça geniş bir GM havuzu ile katılacağız. IM Mustafa Yılmaz ise sadece kağıt üzerinde IM olan, tahtada GM'lerden hiçbir farkı olmayan, belki de olimpiyatlara kadar GM olacak bir sporcu.

Kadınlara gelince 1 devşirme WGM, 4 WIM'i olan bir ülkeyken artık 3 WGM ve 2 WIM'den oluşan bir havuza sahip olarak katılacağız. Belki o zamana kadar bu sayılar artabilir de.

Tamam, 2012'de şampiyonluğa oynamayacağız ama tam kadro gidilmesi halinde bence ilk 10'da yer alacak takımlarımız olacak.

Konuyu dağıttım ama tekrar Kübra'yı tebrik ederek toparlıyorum ve bundan sonrası için başarılar diliyorum.
Ara
Tutku,
Savunmanlığı da böyle yaparsan hiç bir davayı kazanamazsınSmile

Kübra'ya tebrikler!...
Merhaba Hüseyin Bey,

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki burası bir forum, mahkeme değil. Her zaman oynamalarını ve uluslararası turnuva tecrübeleriyle kendilerini geliştirmeleri gerektiğine inandığım genç sporcular da benim müvekkillerim değil. Okuduğunuz da savunma değil, sadece basit bir forum mesajı.

Betül'ü kutlama konusu başka yerlere kayınca insanı okumaktan soğutur hale gelmişti. Bu konuda ise ben birazcık konu dışına çıktım. Daha fazla dağılmaması için bu son mesajım.

İyi günler dilerim...
Ara
Yüz akımızsın, kızlarımıza kendi yaşamınla iyi bir örneksin. Hep de böyle kalacağına içtenlikle inanıyoruz. "Biz'i" temsil ettiğin, bizim ortak değerlerimizi temsil ettiğin için "sen" çok değerlisin. Ailemiz seninle gurur duydu, duyduk. Tebrikler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi