Sporcularımız insafsızca eleştirilmemeli
Federasyon Başkanını eleştirmek amacı ile yazılan bazı yazılarda sporcularımızı özellikle Milli satrançcılarımızı hedef alan eleştiriler yapılıyor.Sporculara yönelen eleştirilerde de ölçü biraz kaçıyor.Moralleri bozacak ve dışardan bize bakanların yanlış anlamalarına neden olacak ifadeler kullanılıyor.Lütfen sporcularımızın başarısını tartışan değerlendirmelerde ölçüyü kaçırmayalım!Sporcuların konuşma ve kendilerini savunma imkanları kısıtlıdır.Başkan ise hem etkinliklerde konuşmakta hem de web sayfasındaki köşesinde yazılar yazmaktadır.
Sporcuların başarısını değerlendiren ve çok abartılı eleştiriler yapanları dikkatle izliyorum.Devam etmesi halinde ben de böyle yazı yazanlara yanıt vereceğim!Benim yazacaklarıma yanıt vermenin pek de kolay olmayacağı unutulmamalıdır!
Başarısızlıkları yargılamak yerine neden kullandığımız yöntem ve sistemleri sorgulamıyoruz?Bugün kullanılan yöntemi değil de bir başkasını kullanmayı öneren var mı?Neden "kötü sonuç aldık" diyoruz da," tercihler şu şekilde değil bu şekilde yapılmalıydı"demiyoruz?.
Başkanı eleştirmek için yazı yazan kimse mutlaka sporcuları yerin dibine batırmak zorunda değildir.Yazdığımız yazıları yayınlamadan önce tekrar okumalı ve gerekli düzeltmeleri yapmalıyız.
Ateş Ülker
Ateş Ülker
Ara
Ben,Avrupa Takımlar Şampiyonası için birkaç şey söylemek isterim;Sistemi eleştirmemiz bence de daha yapıcı olacaktır.Ama ben sistemi ne yazık ki bilmiyorum.Yani hangi oyuncu,hangi kritere göre seçiliyor? yada hangi oyuncu hangi kritere göre seçilmiyor takım oluşturulurken.Açıkçası önce bunun bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.Bunu bilen biri varsa,ben ve benim gibi bilmeyen kişiler için açıklarsa,gerçekten çok sevinirim.

Saygılarımla.
Sayın Salepci,

Ulusal Sporcu'ların nasıl seçildiği "TSF-EK-PRS/04 Ulusal Takımlar Sporcu Havuzu Genel İşleyiş Prosedürü" ile belirlenmiş.

Başlangıç noktası olarak bu prosedürün incelenmesi yönlendirici olacaktır.

İyi dileklerimle,
Abdullah
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Teşekkürler Abdullah Bey.
İnceledim ama bu ek prosedür(TSF-EK-PRS/04), asıl (TSF-TK-PRS/04) 'e ulaşmak istiyorum.Yani sizin verdiğiniz linkteki prosedür içeriği başlığı altındaki 2. madde de yazılı bulunan Ulusal Sporcu Seçme Prosedürü (TSF-TK-PRS/04) .Bu prosedüre Türkiye Satranç Federasyonu sitesinden ulaşamadım.Arama motoru sayesinde SGM(spor genel müdürlüğü) sayfasından ulaşabildim.Fakat prosedür Ulusal Sporcu Seçme Puanı (USS veya USSP) üzerine dayandırılmış(2005'e ait).USSP hala devam ediyor mu?Benim bildiğim etmiyor.Etmiyorsa o zaman ilk yazdığım yazıyı tekrarlayacağım.Ediyorsa,başka sorum yok.Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi