Satrançta Şike
(14-10-2015, 14:43)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bugün federasyondan beni arayarak Disiplin Kurulu'nun söz konusu sporcu hakkında bir karar verdiğini, başvuruyu yapan taraf olarak kararın bana da tebliğ edileceğini söylediler ve bu sebeple güncel posta adresimi istediler. Söylenene göre kendisi ceza almış. Detaylarını federasyon internet sitesinde yayınlandıktan sonra hepimiz öğreneceğiz yada tarafıma tebliğ edildikten sonra ben sizlerle de paylaşacağım. Bu gelişmeyi olumlu bir adım olarak niteliyor, Süper Lig'de hiç bir takımın kısa beraberlik yapmamasını da bu forumdaki yazışmalarla az yada çok ilişkilendiriyor ve bundan sonra benzer olayların olmamasını diliyorum.

Yazınız bende tereddüt oluşturdu.
Bu söz konusu sporcu kimdir?
Bu sporcu kısa beraberliklerden mi ceza almıştır?

Gelişmeleri kaçırmış olabilirim.
Bilgilenmek için soruyorum.
Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
"Söz konusu sporcu ünlü futbolcu Lionel Messi" diye cevap yazsam dalga geçiyor olur muyum ve bu size karşı ayıp olur mu Aşkın Bey? Sizin söz konusu sporcuyu sorarken benimle dalga geçip geçmediğinizi anlayamadım çünkü.

Sporcunun ne gerekçeyle ceza aldığını karar tebliğ edilince göreceğim.

Bir önceki mesajımdaki kısa beraberlikler kısmına ise forumda uzun uzadıya tartışılan bu konudan kısa bir süre sonra oynanan Süper Lig'de takımlarımızın bu yola başvurmamasının bu başlığın kazanımlarından biri olduğunu düşünmem sebebiyle vurgu yaptım.
Ara
http://tsf.org.tr/images/stories/disipli...shvili.pdf

"Centilmenliğe Aykırı Hareket"ten (O tarihte Disiplin Talimatı henüz değişmediği ve bu davranış o tarihte farklı bir disiplin ihlali olmadığı için) ceza verilmiş. Süresi, idari tedbirin uygulanmaya başladığı tarih olan 18 Ağustos 2015 itibairyle 6 ay. Disiplin Kurulu'nun önüne gelen ilk ihlali olduğu için ceza alt sınırdan uzaklaşılmadan verilmiştir diye tahmin ediyorum.
Ara
Dalga gemedim.
Böyle düşünmenize de üzüldüm açıkçası.

Siz süper ligden bahsedince acaba bilgim dışında tespit edilmiş ve ceza kuruluna sevk edilmiş bir durum mu oldu diye düşünmüştüm.
Gerçi, "kaçırmış olabilirim" diye belirtmiştim.
Ama demek ki ben tam anlatamamışım.
İlginiz için teşekkür ederim.
SELAMLAR.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi