Türkiye Şampiyonası PGN arşivi
Değerli Satrançseverler

Ajlan arkadaşımız gerçekten güzel bir çalışma planlamış. Benim şöyle bir katkım olabilir. Bildiğim kadarıyla Türkiye Birinciliklerinde oynanan tüm oyunları içeren turnuva bülteni ilk defa 1987 de yapılan ve Suat Atalık'ın 13p/15 ile kazandığı 22.Türkiye Satranç Birinciliği sonrası benim tarafımdan yayınlandı (1987 öncesine rastlamadım).Atalık bu turnuvada sadece Ali İpek'e yenilmiş,Rıza Öney ve Adanalı oyuncu Abdullah Kıratlı ile berabere kalmış,diğer 12 maçını kazanmıştı.Bundan sonraki yıllarda oynanan Türkiye şampiyonalarının tümünün bülteni çıkarıldı. Turnuvada oynanan 120 oyunun (3'ü hükmen) tamamı (bazıları analizli) bu bültende yer almaktadır. Doğal olarak o zamanın şartlarında bu oyunları defalarca kontrol edip hataları düzelttikten sonra daktilo ile hazırlamıştım. Dileyenler bunları pgn dosyası şekline dönüştürebilirler.

İlgilenen arkadaşlarımızın [email protected] 'a adresleri ile talepte bulunmaları durumunda sadece kargo bedelini ödemeleri karşılığında bu bülteni bedelsiz olarak gönderebilirim.

Saygılarımla

Dr.Murat Akdağ
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Türkiye Şampiyonası PGN arşivi - Yazar: ajlan - 05-04-2008, 12:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Murat Akdağ - 05-04-2008, 22:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 06-04-2008, 12:45
22. Türkiye Birinciliği bülteni - Yazar: Harun Taner - 25-05-2008, 19:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 26-05-2008, 23:17

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi