AÇIKLAMA
Değerli Dostlarım Sn. Ali Nihat YAZICI’nın resmi siteden yazdığı köşe yazısını dostlarım haber verdi. Yazıyı okudum ve cevap verme gereği duydum. 2008 yılına kadar biliyorsunuz TSF Genel sekreteri olarak satrancın hizmetindeydim. Ben satranç geçmişi olan birisi değilim ama burada edindiğim gerçek dostluklara hala değer veriyorum. 2008 yılında Sn. Ali Nihat Yazıcı haksız ve düzmece gerekçelerle işime tazminatsız olarak son verdi. Bu arada çocuğum olmuş, eşim işinden ayrılmış İstanbul’a yeni taşınmış idim. Eşim haberi duyduğunda sütten kesildi. Bu zor günlerimde yanımda olan maddi ve manevi olarak her türlü desteği veren dostlarıma da bu vesileyle buradan tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Iyiki varsınız. Işe alınıp işten çıkarılma iş hayatının doğal sonucudur. Ama işin asıl garip yanı, Sn Ali Nihat YAZICI beni işten çıkarmakla kalmamış benden sonra İstifa eden Abdurrahman KORAl ile birlikte işe alınmamız doğrultsunda 59 Spor Federasyonuna kendisinin imzasıyla resmi yazı göndermiştir. Bu da yetmemiş gibi, KORAL ve Benim çalıştığım Spor Federasyon başkanlarını bizzat arayarak mailler atarak işten çıkarılmamız yönünde olumsuz beyanlarda bulunmuş özellikle benim hakkımda TCK uyarınca yargılanacağımdan bahsetmiştir. Gereken cevapları bizzat almıştır. Hak ettiğim ve ödemediği üç kuruş tazminata, daha sonra çalışmamı engelemeye çalışarak ailemin, çocuğumun nafakasına göz dikecek kadar gözünü karartmış demekki. Tüm bu yapılanlar kişilik yansımasıdır. Ayrıca Fatma YILDIZ ve Nur ERTEKİN’e yapılan insanlık dışı oyunlarıda kendilerinden öğrenebilirsiniz. Daha fazla detaya girmeyeceğim. Açmış olduğum karşı davayı kazandım ve tazminat davam devam ediyor. Anlaşılan Ali Nihat Yazıcı bahtiyar isimli kullancıyı bana yapıştırıp davada kullanmayı planlıyor. Bahtiyar kimdir biliyorum ama söylemek bana düşmez, yargıya verdiğini söylüyor yargı sonucunda kim olduğu ortaya çıkacaktır.. Kendisine yarım bıraktığı doktarasını bitirmesini, hafiyeliği bırakarak satrancıların sesine kulak vermesini, on binlerce çocuğun okuduğu federasyonun resmi web sitesindeki köşesini insanlara saldırmak için değil satrançcıları aydınlatacak yazılar yazmak için kullanmasını ve kimsenin hakkını yememesini tavsiye ediyorum. Aslında söylenecek anlatılacak çok şey var ama her zamanki gibi susmayı tercih edeceğim. Sn Ali Nihat YAZICI ile ahirette hesaplaşacağız sizlerde şahitlerimiz olacaksınız. Ve ORADA HERKES DOĞRUYU SÖYLEYECEK. Saygılarımla,
Ara
"Ama işin asıl garip yanı, Sn Ali Nihat YAZICI beni işten çıkarmakla kalmamış benden sonra İstifa eden Abdurrahman KORAl ile birlikte işe alınmamız doğrultsunda 59 Spor Federasyonuna kendisinin imzasıyla resmi yazı göndermiştir."

Sayın Aktaç,

Yazınızdan yaptığım alıntı içerisinde altını çizdiğim sözcük; "alınmamız" mı yoksa "alınmamamız" mı?

TSF başkanı olarak Yazıcı'nın köşesinde yazdığı, "Kod Adı Bahtiyar" başlıklı yazı, Yazıcı'nın yazdığı en berbat yazıdır. Satrançtan biraz nasibini alarak "analitik" düşünebilen bir beyin açısından, başkanın öznel yaklaşımlarını içeren; "kerameti kendinden menkul" bu yazı, yine başkanın "Bahtiyar-2" başlıklı müteakip yazısında, "Zonguldak-Çaycuma İlçe Temsilcisi Zeynel BAKICI" tarafından, bence de güzel yanıtlanmış. Şöyle diyor Zeynel BAKICI:

"Köşenizdeki yazıları takip ediyorum, en son yazınız olan 'Kod Adı Bahtiyar' yazınızı da okudum. Yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz, ancak 'yukarıdaki bu gürültü patırtılar' yereldeki satranç gönüllülerinin şevkini kırmaktan başka ne işe yarar? Bilemiyorum? Yerelin kendine özgü meseleleri varken ve yereldekiler bunlarla boğuşurken galiba yapılması gereken onların moral ve motivasyonlarını arttırmak olmalı."

Ali Nihat Yazıcı ise bu satırların geçtiği mektubu şöyle değerlendiriyor:

"Bir çok yanıt aldığımı söylüyordum, ama bir yanıt vardı ki çok güzeldi. Sizle ödül alan yanıtımızı paylaşıyoruz."

Bence başkan Yazıcı, Zeynel BAKICI'nın ne dediğini anlamış görünmüyor!
'alınmamamız' olacaktı
Ara
Kim ne kadar anlar bilemem ama Sayın Zeynel Bakıcı'nın makule davet eden, aklı selim yazısına katılıyorum. Sayın Başkan da katılmış ki, ödüle değer görmüş
Selamlarımla
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi