Ali Nihat Yazıcı'nın köşe yazısına cevaben
Hatırlıyorum, 2008 yılında "Abdurrahman Çağrı Ateşin meselesi" bizleri bir hayli meşgul etmişti.. Ben de bir zaman bu konuda Sayın Başkan Yazıcı'ya yönelik yazdığım bir yazı nedeniyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmiş, bu süreçte kurduğum üniversite takımını dağıtmak zorunda kalmış, birkaç ay hiçbir turnuvaya katılamamış, hatta turnuva salonuna dahi girememiş ve sürecin sonunda da disiplin kurulundan "uyarı" almıştım..

Reha Bey, yazmayı bırakabilirsiniz, saygı duyuyorum..
Ben bırakmadım, bırakacağımı da sanmıyorum..

Şüphesiz ki Ali Nihat Yazıcı güçlü bir figürdür. Avukatları vardır, her ne kadar fukara edebiyatı yapsa da parası vardır -Allah daha çok versin- ve en önemlisi de arkasında bir takım bağlantıları, dahası federasyonun tüm imkanları vardır..

Yani güçlü bir adamdır Sayın Yazıcı..
Lakin şimdilik..
Sayın Yazıcı'nın gerçek gücünü o makamdan indikten sonra bir daha değerlendirmek gerekir..

Gerçek güç, bilmem kaç yıllık başkanlığın ardından gittiği her şehirde saygıyla ve muhabbetle karşılanabilmektir..
Gerçek güç, kendi devri kapandıktan sonra insanların karşısında başı dik dolaşabilmektir..

Gittiği her ziyarette, neredeyse girdiği her satranç kulübünde kendi döneminde disiplin cezası almış, kendisiyle mahkemelik olmuş bir satranççıyla karşılaşmak güçlü olmak değildir..

Bekleyip göreceğiz..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 18-04-2012, 15:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 18-04-2012, 16:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ataman_aydogdu - 18-04-2012, 19:40

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi