Sporda Irkçılık,Şike,Doping ve yeni tehlike Taahhütname
Puan indirme cezası önerimde ileri gittim galiba. Arkadaşlarım ikaz ettiler. Bu ceza Suat Atalık için sportif olarak ölüm demekmiş. Hem talimatta bu cezayı Federasyon Yönetim Kurulunun vereceği yazılı. Federasyon Yönetim Kurulunu cellat yerine koymuşum, farkına varmadan. Bu durumda, Federasyon Yönetim Kuruluna büyük haksızlık olacağı için önerimi geri alıyorum.

Şimdi ölüm değil de, müebbet hapis yerine geçecek bir ceza düşünüyorum. Fakat bunu da Federasyon Yönetim Kurulu vermemeli. Doğrudan Disiplin Kurulu vermeli, onun iş kapsamına girmeli ki, başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan herkes işini gönül rahatlığıyla yapabilsin. Bu ceza, Suat Atalık’ın ömür boyu Türkiye’nin dışında hiçbir turnuvaya katılmama cezası olabilir. Belki bu şekilde bu ceza caydırıcı olur da Suat Atalık günün birinde ıslah olur. Kimbilir, belki ileride Federasyon Yönetim Kurulunun affıyla yepyeni bir oyuncu veya öğretmen veya hakem kazanırız. Kazan kazan mantığıyla Disiplin Kurulu çok iyi bir iş yapmış olur.

Af dedim, elbette ceza veren aynı zamanda affedicidir. Dünya zıtlıklar üzerine kurulmuş. Bir süre müebbet ceza, sonra affetmek gayet uyumludur. Hep ceza hep ceza, hiç af yoksa orda dünyanın yaratılışına ters bir durum var demektir. Ve bu terslik Allah’ın gücüne gider. İşleri düzene sokmak için bir terslik de O yapıverir de neye uğradığımızı şaşırırız, hafazanallah.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Suçlara karşı caydırıcılık - Yazar: Feti - 06-05-2012, 16:18
Re: Suçlara karşı caydırıcılık - Yazar: Mehmet - 06-05-2012, 18:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 08-05-2012, 13:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 08-05-2012, 20:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 10-05-2012, 16:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 13-05-2012, 12:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 14-05-2012, 19:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 15-05-2012, 17:53

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi