Daem Chess Studio
Aşağıdaki başlık altında yerli yapım satranç programı ile ilgili yazının tamamını okuyabilirsiniz...

http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=2977

Saygılarımla
A.Kadir Bener
abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Aşağıdaki başlık altında yerli yapım satranç programı ile ilgili yazının tamamını okuyabilirsiniz...

http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=2977

Saygılarımla
A.Kadir Bener

Sitenize baktım. Oldukça kapsamlı bir yazılıma benziyor. Bir sorum var.

İndirme bağlantısından DCS_1.0.8.zip dosyasının 124 MB olduğunu
görülüyor. Ancak yan sütunda "Daem Chess Studio kurulum dosyaları
yaklaşık 4Gb büyüklüktedir" yazıyor. Bunun anlamı, programı kurmak için
toplam 4 GB veri indireceğimiz midir?

Tşkkr,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Harun bey 4 Gb olan DVD programın eğitim videolarının içeriğiyle birlikte olan hali. Onu yayınlamadım. Daha doğrusu yayından kaldırdım.

ChessBase Trainer videolarını bilirsiniz.
Her biri yaklaşık 2 ila 4 gb boyutunda olur.
Benim programda da aynı özelliklerde bir eğitim arayüzü var.
Bende onlardan 67 DVD var. Onlardan esinlenerek kendi programımın içine epey bir içerik kaydetmiştim.
Kendi kaydettiğim eğitimlerin olduğu içerikle beraber 4Gb yer tutuyor.

Kendimi satranç konusunda "oynamayı öğretme" aşamasında bile yeterli usta görmediğim için bu içeriği yayınlamakta tereddütlerim var.

Programı (123Mb kadar) indirip kurmanız yeterli.
Başka bir dosyaya gerek olmayacaktır.

Saygılar sunarım.
A.Kadir
abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Harun bey 4 Gb olan DVD programın eğitim videolarının içeriğiyle birlikte olan hali. Onu yayınlamadım. Daha doğrusu yayından kaldırdım.

ChessBase Trainer videolarını bilirsiniz.
Her biri yaklaşık 2 ila 4 gb boyutunda olur.
Benim programda da aynı özelliklerde bir eğitim arayüzü var.
Bende onlardan 67 DVD var. Onlardan esinlenerek kendi programımın içine epey bir içerik kaydetmiştim.
Kendi kaydettiğim eğitimlerin olduğu içerikle beraber 4Gb yer tutuyor.

Kendimi satranç konusunda "oynamayı öğretme" aşamasında bile yeterli usta görmediğim için bu içeriği yayınlamakta tereddütlerim var.

Programı (123Mb kadar) indirip kurmanız yeterli.
Başka bir dosyaya gerek olmayacaktır.

Saygılar sunarım.
A.Kadir

Açıkçası 4 GB indirmekten çekinmiştim. 124 MB boyut bu tip programlar
için oldukça normal. Ek içerik için saatlerce hatta günlerce kayıt yapmış
olmalısınız...Bunlar da bir eğitim programında aranan özelliklerden..

Bizim de çok amatör düzeyde de olsa bu tip bir proje çalışmamız vardı
(derslerin video ile sunulması). Güzel sesli birini bulamadığımızdan
akim kaldıydı Smile) LOL

Bir soru daha: Kurulumda şifre gerektiği belirtilmiş ama şifre sayfası
etkin durumda değil sanırım...

Çok teşekkürler.
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Evet asıl yazıda belirttiğim gibi, satış şu an yapılmadığı için şifre sayfası etkin değil...

Teşekkürler.
sitenizde programları rapidshare dosya paylasım sitesi yardımıyla paylaşmışsınız.
tabi bu tarz sitelerde tam üye degilseniz. indirme hızı bir hayli düşük oluyor.
benim size önerim
Torrent protkolünü kullanmanız. ve dosyanın torrent linkini sitenize koymanız.

bir çok firma yazılımlarını paylaşırken host alanından kazanmak için torrent protokolünü kullanmakta.
torrent nedir ne işe yarar bilmeyenler burdan bakailirler.
http//www.anlat.org/torrent-download-yapmak-torrent-nasil-kullanilir-siteleri-terimleri-programlari.php

http//tr.wikipedia.org/wiki/BitTorrent
Ara
Torrent ilk yayına başladığımda aklıma gelmişti aslında.

Torrent bireylerin bilgisayarlarını kullanan bir yöntem, bu nedenle ilk torrent'i yayınlayabilmem için bir bilgisayarımı bu işe ayırmam ve olabildiğince uzun süre (mümkünse 7/24) açık olmasını sağlamam gerekir.

Daha sonra torrent'ten birileri programı indirdiğinde onlar da aynı dosyayı yayınlıyor olmalı ki torrent hızı artsın.

Ama başkaları bu dosyayı kendi share klasörlerine koymazlarsa torrent sadece benim bilgisayarımın upload hızına bağımlı kalır diye düşündüm. Onlarca kişi aynı anda indirmeye çalışırlarsa da bu hız RapidShare'in 50Kb/sn hızından çok çok çok daha yavaş olur diye düşündüm.

Oysa şu anda Rapid'den binlerce kişi bile aynı anda indirse hepsi de 50Kb/sn civarında bir hızla rahatlıkla indirebilecekler.

Yanılıyor muyum sizce?

Ama yine de bu öneriyi memnuniyetle karşılıyorum, ve ilk fırsatta torrent linkini de web sayfasına ekleyeceğim. Deneyelim bakalım belki de çok iyi olur.

Bu arada şirket kurulumunun ilginç ayrıntılarıyla uğraşıyorum. Yakında bu şirket üzerinden dağıtımına başlayacağım. Eğitim içeriklerini toparlıyorum, web sayfasını düzenliyorum, online kredi kartlı satış, lisans numarası takibi vs teferruatlarla uğraşıyorum. Yardımsız zor oluyor hepsi birden. Dağıtımı başlattığımda DVD ile kutu halinde adrese kargo ile göndereceğim için bu download hızı konusu sanırım sorun olmaktan çıkacaktır.

Saygılarımla.
satışı başladı mı bu programın? Akıbeti nedir bu projenin, sitede sipariş hala alınmamakta sanırım....
Ara
Program tamamdır, online satış sistemi vs hazırlandı ve test edildi, ancak şu an Türkçe etkileşimli eğitim içerikleri düzenleniyor. Biter bitmez çok uygun fiyatlarla satışı başlayacak.

İlginize teşekkür ederiz.
Abdulkadir Bener

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi