Forumun Kalitesi
Son zamanlarda forumda yazılarını okumaktan keyif aldığım yeni bir yazar belirdi. Oktay Ertan. Oktay Abi.. Ben olimpiyatı canlı izledim ve maç sonlarında da onun yazılarından takip ettim. Ellerine sağlık.. Nice olimpiyatlara diyelim..

Cengiz Abi de başkan adayı olarak ne kadar centilmen bir üslup izleyeceğini bir kez daha gösterdi. Eğer Ali Nihat Başkan yerine Gülkız Hanım aday olursa, onun da Cengiz Abi gibi olumlu bir üslubunun olacağını tahmin ediyorum. Yok eğer Başkan bir şekilde adaylığını koyarsa muhtemelen önümüz kış..

Erşan Abi zaten bir çeşit ekol :) Örnek alıyorum..

Hüseyin Abi de arada bizi yalnız bırakmıyor. Kendisini tanımlamaya kalkıp bu yazıyı sayfalarca uzatmanın alemi yok :)

Mehmet Fatih Varlı da bence kaliteli biri. Mesela hata yaptığında geri dönmeyi bilen insanlardan.. Kendisinin de elini sıkmak istiyorum. Keşke bir de öyle başkanımız olsa :)

Ve tabii ki Ateş Ülker.. Ateş Hocamıza Allah çok uzun ve sağlıklı ömürler versin ki, onun bıkmadan usanmadan senelerdir paylaştığı fikirlerinden her zaman istifade edebilelim.

Hep mütevazi üslubuyla bildiğimiz Kuvay Abi belki bu sıralar eskisi kadar yazmıyor, ama sanıyorum "beklemek"ten filan bahsettiğine göre onun da eli kulağındadır..

Forum yöneticilerine kolaylıklar diliyorum. Aman nazar değmesin. Her şey gayet güzel gidiyor efendim :) Başkan yakında ortalığı germezse iyidir..

Saygılarımla..

[size=7]Konu taşındı. -aarik[/size]
Ara
Forumun kalitesindeki gözle görülür artışın küçük bir parçası olabildiysem ne mutlu bana. Övgülerin için teşekkür ederim sevgili İbrahim, bu kaliteyi sağlayan unsurlardan birisi de sensin.

Yazanların sayısı çoğalıyor, gözlemlediğim kadarıyla. Belli bir sıkıntı ya da beklenti yokken bile satranççılar burada görüşlerini paylaşma yoluna gidiyorlar, bu iyiye işarettir. Dilerim ki yeni üyelerimiz yazma konusunda devamlılık sağlarlar ve bu güzel ortam daha da çeşitlilik kazanır.

Eskiden beri forumda yazan çok değerli üyelerimiz var. Onların emeği sayesinde burada taş üstüne taş koyabiliyoruz. Hepsi teşekkürü hak ediyor.

Son haftalarda forumun kalitesindeki artışın en önemli nedenlerinden birisi de, eleştirilerin daha seviyeli bir şekilde yapılmaya başlanmasıdır. Sataşmaların, ağız dalaşının ve agresif tutumların kimseye faydası olmadığı, acı tecrübelerle anlaşıldı. Satraççıların en önemli özelliği olan "aynı hatayı tekrarlamamak", foruma yansıdı.

Bir diğer unsur, yönetimin tarafsızlığıdır. Buraya yazan herkes anlıyor ki forum, hiçbir merkezin etkisinde değildir. Düzgün ülsup kullanıldığı sürece herkes her düşünceyi rahatlıkla paylaşabiliyor. Ön yargılı üyeler bile "Özgür" kavramının sadece basit bir sözcükten ibaret olmadığını zaman içerisinde anlayabiliyorlar. Bunu sağlayan forum yönetimine teşekkür borçluyuz.
Ara
Forum yönetimi adına ikinize de teşekkürler...
...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi