LAKAP KULLANAN FORUM ÜYELERİ
Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Hüseyin AKTAŞ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Forumda yenisiniz. Forumlarda yazmak konusunda da yenisiniz. Ama daha önemlisi "yazmak" konusunda da yenisiniz. ("Sen buralarda yenisin galiba?")

Valla kriteri hiç anlamadım. Hani şunu okuyan bu forumun sanal Harvard veya Stanford olduğunu sanacak, önce asistan girip zamanla pofesörlüğe mi yükseltiyorsunuz insanları, anlamadım?

Kusura bakmayın, rumuzla yazan ve fırsatını her bulduğunuzda saydırdığınız hiç kimse böyle bir ayırımcılıkla ve kaba mahalle ağbisi üslubu ile yazmıyor.

Sayın Mojo Jojo,

Söylediğiniz "kusur" ise eğer söylemeyin bir daha. Ben "kusura" bakarım haberiniz olsun.

Alıntıladığınız sözlerimde tam da sizin değindiğiniz konuda bir eleştiri getirmektir yaptığım. Siz "de, da" bağlaç ve durum eklerininin kullanımına ilişkin yaptığınız açıklamada ne yaptıysanız ben de onu yaptım. Tırnak içinde yazdığım "Siz buralarda yenisiniz galiba?" sözü ise şair Sezai Sarıoğlu'nun bir şiirinden aşırılan bir reklam sözüne atfen bir şakaydı. Demekki "de" ve "-da"dan daha fazlasını bilmek gerekiyor...

Avni bey ilettiği ya da değinmek istediği konularda önemli yerlere dokunmakla beraber, gerek forumun yapısı gerekse yazmakla ilgili bir "acemiliği" de bir süredir göze çarpmakta. Bu iletimin dostça bir eleştiri olduğunu da söyledikten sonra, sizin sarf ettiğiniz "fırsatını her bulduğunuzda saydırdığınız hiç kimse böyle bir ayırımcılıkla ve kaba mahalle ağbisi üslubu ile yazmıyor." şeklindeki sözlerinizin ne anlama geldiğini sorgulamak gerekir. Bana böyle bir üslupla sözüm ona eleştiri yöneltmeye çalışmanızın arkasında bu başlık altında yazdıklarımın olmadığını düşünüyorum...

Ben mahalle ağzını da bilirim muhallebi ağzını da... "Fırsatını bulduğumda saydırdığıma" tanık olduysanız eğer, siz öncelikle bu "fırsatı" verenlere bir "ders verirseniz" belki benim "saydırmalarımdan" da onları korumuş olursunuz.

Faşizmin ne olduğu ile ilgili yazdıklarınız ise buradaki tartışma ile alakalı değil. Konuşmak isteyen bir insanı susturmak faşizan bir tavır ise, susmak isteyen bir insanı konuşmaya zorlamak da bir o adar faşizandır. Bunun çok orjinal bir tarafı yok. Buradaki forum, illegal örgüt üyelerini araştıran bir polis teşkilatı değil. Burada isimlerle yazılmasını savunmamın nedeni belki de insanların ismini saklamak zorunda kaldıkları olgulara karşı daha dirençli bir yaklaşımın ortaya konulması çabasıdır. Ancak herkesin aynı mücadele gücüne sahip olmadığı da ortadadır.

İsim saklamak "realiteyi" ya da "verili koşulları" anlatan bir durumdur, ben ise "ideal" olanı söylüyorum. Beni "bir çok canlıdan" ayıran özellik ise realiteye ya da verili koşullara teslim olmayıp, onu "idealim" doğrultusunda değiştirme çabamdır!

Daha uzun bir yanıtı daha önce yazmıştım: http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=3135

Ben bu forumda bir çok konuda daha önce yazdım. Bir çok arkadaş da yazdı. Sorunlardan biri de yeni arkadaşlarımızın forum geçmişine göz atmayışıdır. Bu yüzden bazı konuları mükerrer tartışmak zorunda kalıyoruz. "Aynı nehirde iki kez yıkanamazsınız" diyen Heraklitos'a, hatta "Aynı nehirde bir kez bile yıkanamazsınız" diyen Kralitos'a rağmen, bizim satranççılarımız aynı konu içinde defalarca "yıkanmayı" başarıyorlar. Bu da sanırım satranççı farkı olsa gerek...

Bu Konudaki Yorumlar
LAKAP KULLANAN FORUM ÜYELERİ - Yazar: avni katipoğlu - 02-10-2012, 22:52
RE: LAKAP KULLANAN FORUM ÜYELERİ - Yazar: rfttn - 18-04-2015, 09:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 03-10-2012, 12:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-10-2012, 15:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 03-10-2012, 19:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Günay Özgür - 03-10-2012, 20:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 03-10-2012, 21:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-10-2012, 21:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 03-10-2012, 21:35
lakap - Yazar: avni katipoğlu - 03-10-2012, 21:49
Re: lakap - Yazar: abdulkadirbener - 03-10-2012, 22:05