GÜLKIZ TÜLAY
Malum,TSF başkanlık seçimine az bir süre kaldı. Sayın başkan aday olmayacağını açıkladı ve seçimde adayının Gülkız TÜLAY Olduğunu açıkladı. Sayın Başkan’ın Murat KUL’u aday göstereceğini düşünürken, Gükız hanımın aday gösterilmesine biraz şaşırdım. Ama gün geçtikçe bu seçimin sebeplerini kendimce anlamaya çalışıyorum.

Birincisi:
Sayın ANY, Türk satrancının kendi kontrolünde olmasını istiyor. Türk satrancını kontrol edebilmek için de önce kontrol edebileceği bir şahsın başkan olması lazım. Eğer Sayın ANY böyle düşünmeseydi, Ben bu seçimde aday değilim aday olacaklara başarılar diliyorum deyip köşesine
çekilirdi. Daha sonra TSF internet sayfasından değil de başka bir ortamda çıkıp ‘’gönlüm başkan adaylarından, Gülkız hanımın kazanmasından yana’’ diyebilirdi. Eğer Sayın ANY öyle deseydi , düşüncelerim farklı olurdu. Yani Sayın ANY ve Murat KUL, Kontrollerinde olabilcek bir ismi, Gülkız TÜLAY’I seçtiler… Tabi bu durum Gülkız hanım için de talihsiz bir durum. Kendisinin –seçildiği takdirde- ''gölge başkan''olması konusunun gündemde olması eminim ki canını sıkıyordur. Ama yapacak bir şey yok, Sayın ANY ve Murat KUL’un köşelerinde Gülkız hanımla ilgili açılklamaları, bizi böyle düşündürmeye sevk etti.

İkincisi:
Sayın ANY kendi gibi düşünen, kendi zihniyetinde birinin başkan olmasını istedi.
Nedir ANY zihniyeti? Satrancı; zengin,burjuva,aristokrat,elit sporu haline getirmeye çalışması. Kendi gibi düşünmeyenleri,itaat etmeyenleri,muhalif olanları, alaşağı etmeye çalışması, satranç sporundan uzaklaştırmaya çalışmasıdır. Bunun en bariz örneği Suat ATALIK konusudur.

Gülkız hanım başkan seçildiği takdirde kendini borçlu hissedecektir. Beni ANY Başkan seçtirdi deyip, vefasızlık yapmamak adına özgür iradesiyle hareket edemeyecektir. Gülkız hanım, Türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük sporcusuna haksızlık edilmiş olmasını aklından bile geçiremeyecektir. Sonra -seçildiği takdirde- hep birlikte göreceğiz ki Sayın ANY’nin adının yaşatılması adına birçok girişimde bulunacaktır. Mesela: Geleneksel uluslar arası ANY turnuvası, ANY satranç merkezi, yeni TSF binasında ANY kütüphanesi vs.

Said Nursi diyor ki: ‘’GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNÜR. GÜZEL DÜŞÜNEN ,HAYATINDAN LEZET ALIR.’’
Tüm samimiyetimle diyorum ki , güzel görüp güzel düşünmeyi isterdim ama maalesef beni güzel düşündürtecek bir sebep bulamıyorum. İnşallah yanılıyorumdur…
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
GÜLKIZ TÜLAY - Yazar: Kasim_Demircin - 05-10-2012, 01:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Sabri Koçak - 05-10-2012, 10:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 05-10-2012, 12:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kasim_Demircin - 06-10-2012, 12:50
Re: GÜLKIZ TÜLAY - Yazar: Oktay ERTAN - 08-10-2012, 22:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kasim_Demircin - 09-10-2012, 22:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi