Satranç turnuvaları..
Merhaba değerli forum arkadaşlarım..

Son zamanlarda, ülkemizde düzenlenen satranç turnuvalarının hep klasikleşmiş yerlerde ve mekanlarda yapıldığını görüyorum. Ya bir spor salonunda yapılıyor yada bir belediye veya başka bir resmi salonda yapılıyor. Oysaki ben satranç turnuvalarının sadece oyunculara tecrübe katması, ukd puanlarının kasılması amacıyla değil, çeşitli hem görsel hemde yaşamsal açıdan güzel olan yer ve mekanların tanınması için veya geçmişte yaşamış yada günümüzde hala yaşamakta olan saygıdeğer kişilerin anısına ve hatrına yapılması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bir turnuva niye ağaçlık bir açık alanda yapılmıyor? Veya niye ulu önderimiz Mustafa Kemal'in anısına bir turnuva düzenlenip, kazanana da ödül olarak Mustafa Kemal'in Selanik teki evine ziyaret verilmiyor? Satrancı biraz doğaya açarak düzenlenen yarışmalardaki ödülleri de ülkemizin tarihini ve geçmişini veya tabii güzelliklerini tanıtmak amacı güden ödüllerden seçmeliyiz. Sonuçta bir mp3 çalar ile bir bilgisayar ile bisiklet ile bu ülkenin gençlerine ve geleceğine katkıda bulunamayız...

Bilemiyorum sizlerin görüşleri nedir. Ancak ben satranç turnuvaları hakkında bu kalıplaşmış durumun değiştirilmesi gerektiğinden yanayım.

Saygılarımla, iyi forumlar..
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi