DAEM Chess Studio İçeriği ve Gerekliliği Konusunda Eleştiri
Abdülkadir Bey,
"Bir daha yazı yazmayacağım." deyip yeniden yazı yazmanız, hatta yeni başlık açmanız biraz tuhaf, oldukça da çelişkili. Konuyu uzatma çabanızı şahsen anlayamıyorum.

Mesajımdan alıntı yaparak giderayak beni hedef göstermeniz, kinci bir yapıda olduğunuza işaret. İstediğiniz kadar hedef gösterin efendim, benim sırtım sağlam. Ne bu çatı altında, ne de başka bir platformda kimseyle çıkar ilişkisine girmedim. Dolayısıyla eyvallah diyeceğim, benden hesap sorabilecek bir kişi bile yoktur.

"Kişilerin internette anonim olma hakkına saygı duyuyorum." deyip anonim olma hakkını kullanan Mojo Mojo'nun kimliğini tespit ettiğinizi ilan etmeniz, size olan nötr bakış açımı tamamen negatife çevirdi. O noktadan sonra size karşı kırıcı ifadeler kullanmış olabilirim, yine de şahsi sınırları aşan ve özür gerektiren ifadeler kullandığımı sanmıyorum. Normalde "sizli-bizli" konuştuğunuz halde Mojo Mojo'nun kimliğini tespit ettikten sonra kendisine "sen" diye hitap etmeniz ve hafife alan ifadeler kullanmanız saygıyı fikre değil, kişiye ve makama duyduğunuza dair bende kuvvetli bir izlenim uyandırdı. Mojo Mojo'nun kimliğini tespit ettiğinizi özel mesajla kendisine iletseniz, belki bu kadar sorun olmazdı ama bunu açık başlık altında ifade etmeniz tam bir kabadayılıktı. Bu blöfün altında ben kalmadım, ama emin olun ki ben olmasam bile başkası da kalmazdı. Burası istediğiniz kişiyi korkutabileceğiniz bir yer değil. Biraz saygı lütfen...

Sayın Abdülkadir Bener,
Hiç kimse sizi ticari bir iş yaptığınızdan dolayı eleştirmedi. Eleştiremez de. Eleştiri aldığınız konu, ticari ilişki içerisinde olduğunuz kişileri kollamaya çalışan ifadelerinizdi. Lütfen aradaki farkı artık anlayın. Bunu sadece ben değil, başka arkadaşlar da defalarca dile getirdi. Konunun bu yönünden hiç bahsetmememiz ilginç.

Bir cümleme o kadar alınmışsınız ki, başlığın ismine ilham olmuş. Oysa cümle şu: "Böylesi bir gerekliliğin varlığını tartışmaya açmıyorum.". Söylediğim sadece buydu. Aşırı tepki vermeniz, böylesi bir eleştiriye hazır olmadığınızı açıkça gösteriyor.

Eğer hala anlamıyorsanız tekrar ifade edeyim: Seçime kısa bir süre kala üye olmanız ve emeğinizin tanıtımını yapmanız son derece doğal. (Ben olsam, belki daha fazla lansman yapardım.) Doğal olmayan davranışınız, bilmediğiniz ve içerisine yeni dahil olduğunuz bir cemiyette fazlaca "kollayıcı" yazılar yazmanızdı. Dışarıdan bir gözlemci olduğunuz halde (şimdilik), canı yanmış bazı insanların serzenişlerini algılayamadınız. Tesadüfe bakın ki seçimlerden çok kısa bir süre sonra, gerekli protokoller yapılıp sözleşmeler imzalandıktan sonra forumdan ayrılmak istiyorsunuz. Bu ayrılış sırasında bir üyenin kimlik bilgilerini tespit ettiğinizi duyuruyorsunuz. Bundaki tuhaflığı insanların farkedemeyeceğini mi sanıyorsunuz?

Rakamları size hiç kimse sormadığı halde açıklamışsınız, teşekkür ederiz. Bence verdiğiniz emeğe kıyasla aldığınız ücret düşüktür. Arayüzdeki her piksel için bile ayrı kodlar yazılması gerektiğini bilecek kadar bilgisayar okuryazarlığım var. Emeğinize sağlık, umarım daha fazlasını kazanırsınız.

Hatalarınızı görebildiyseniz, ne ala. Burada olsun, başka platformda olsun, daha farklı bir bakış açısı yakalayabileceğinizi ümit ediyorum.

Oktay ERTAN
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 15-11-2012, 11:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 15-11-2012, 14:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 15-11-2012, 16:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Günay Özgür - 15-11-2012, 18:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 15-11-2012, 23:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 18-11-2012, 13:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: GokhanDemir - 22-11-2012, 15:36

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi