DAEM hk.
Sağa sola ateşe devam....
Siz ateş ederken ben karşılaştırmaları hazırlayayım.

Şarjörünüz bittiğinde haber verin sonuçları yayınlayayım.

Bir de "sen" diye hitap etmeyin lütfen; ve eğitimlerimde asla "Instructor Notes" kullanmam. Uygulamalı anlatırım. Yazarak gösteririm. Instructor metodlarını kullanan zavallıları ben de iyi bilirim, onlar hakkında haklısınız... Ama ben eğitim esnasında gelen hiçbir soruyu cevapsız bırakmam. Notlarımda yok, buna cevap vermeyeceğim demem. Bana bir soru sorarlar, ben cevabı verir üstüne konuyla ilintili on farklı konuda cevaplar verir anlatır dururum. Bazı insanlar vardır bir lira verin konuşur, iki lira verin susmazlar. Ben öyle yapan eğitimcilerdenim. Ben bu işe 11 yaşımda başladım. Ölene kadar da devam edeceğim.

Bu "sen şöylesin", "ben böyleyim" meselesini uzatmayalım lütfen. Rahatsız olmaya başladım artık.

Siteden gördüğünüz altı satır kodu beğenmemişsiniz, bu eleştiriyi hiçbir yazılımcı kabul etmez. Bağcığını görerek ayakkabı alıyorsunuz ya da almıyorsunuz besbelli. Ayrıca o kodlar gayet güzel ve gayet hızlı çalışıyor.

Şimdi daha da hırslandırdınız beni. Programıma basit ve başarısız bir deneme yorumu yapmanızı tekrar şiddetle kınıyor ve aynı cümlemi tekrar ederek bu saçma sapan tartışmayı bu noktada kesiyorum:

"Becerebiliyorsanız daha iyisini siz yapın.."

"OpenSource bedava yazılmışı var.." gibi bir yanıtı kabul etmiyorum. O yazılmışı var dediklerinizin nesi var nesi yok detaylı olarak ileride buradan yazacağım. O yazılmışı var dediğiniz bedava yazılımlar hakkında FM IM GM insanların ne yorum yaptıklarını da otoriter bir kişi olarak benden çok daha iyi biliyor olmanız lazım. Onları da burada yazacağım. Ben programımı yazarken bir yıla yakın sırf araştırma ve plan yaptım. Bahsettiklerinizin yanında daha onlarca programı inceledim. Bir sabah "Bugün bir satranç programı yazmaya başlayım bari..." diye uyandığımı mı sandınız yoksa?

Lütfen otoritenizi ispat edin ve yazın da görelim...
Ben asla yapmadım ama sizin için kopya serbest, SCID ya da ChessDB'nin ya da dilediğiniz bir açık programın kaynak kodlarını alıp kullanabilirsiniz, ona da birşey demeyeceğim.

Yeter ki yazın.

Ki görelim gerçekten yazabiliyor musunuz, yoksa boşa mı konuşuyorsunuz, tek marifetiniz onu bunu eleştirmekten ibaret mi değil mi anlayalım...

UCI Engine ile iletişim kuran ve görüntüleyen bir yazılım üç beş günde yazılabiliyorsa buyurun yazın.

Programımdaki "Antika" satranç takımını ellerimle karakalem çalışması olarak şahsen ben çizdim. Bu yaptığım, bu işi ne kadar büyük bir hevesle azimle yaptığımı gösterir. Diğer taşlar için PhotoShop'la iki haftadan fazla uğraştım. Başka programların sesini bile kullanmadım oturup kendim taş sesi kaydettim. Ama beğenen beğenir, beğenmeyen kendi bilir.

Taşları beğenmemişmiş. Pöh......
Beğendiğiniz ChessDB'nin taşlarıyla yan yana koyup bir daha bakmanızı öneririm.
Abdulkadir Bener

Bu Konudaki Yorumlar
DAEM hk. - Yazar: GokhanDemir - 17-11-2012, 23:10
Cevap... - Yazar: abdulkadirbener - 18-11-2012, 13:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: GokhanDemir - 20-11-2012, 03:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 20-11-2012, 10:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Murat Akdağ - 20-11-2012, 12:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Toxenory - 21-11-2012, 09:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 21-11-2012, 17:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: GokhanDemir - 21-11-2012, 23:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 22-11-2012, 01:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: GokhanDemir - 22-11-2012, 12:10