İstanbul 2012 küçükler yaş grupları
Ateş bey açıklamalarınız için teşekkür ederim . Benim burada ifade etmek istediğim fikir, Turnuvanın özelliğine göre olmasıdır.Turnuvalar için yönerge yapılırken her Turnuvayı farklı düşünmeliyiz vede ona göre yönerge yapılmalıdır.
Türkiyede neden Ukd ve Elo puanlarımız düşük ? Kesinlikle Turnuva yönergesinden .Satranç oyuncularımızın istisna olmadan hiçbirinin gerçek kuvvet dereceleri değildir diye düşünüyorum .
Ateş bey Eşitlik bozmayla ilgili yazınıza katılmıyorum nedeni gene Turnuvanın adına göre olmalı . İstanbul Yaş grupları Birinciliği , yada İstanbul birinciliği, yada Türkiye birinciliği burada sunulan ödül İstanbul birincisi,yada Türkiye birincisi,yada İstanbul yaş grupları birincisi,ikincisi,üçüncüsü alınan ödül bir onurdur vede birsene için oyuncu bunu taşıyacaktır bundan daha büyük ödül olabilirmi? Kaldıki eş puanlı oyuncular için eşitlik bozma yapılıyor , ön eleme yapılsa yada tur sayısı artsa kabul edilebilir oda oyuncu sayısına göre ama burada uygulanan durum yanlıştır çünkü küçük kardeşimiz eş puanla 3.4.yada 7 oldu bunu anlayamaz ,anlatamassınız çünkü kardeşlerimizin dünyası çok farklı ,bu kardeşimiz okulda ,mahallede,cevresindeki arkadaşlarına ben eş puanla 4. oldum yada 7. oldum dese kim anlar yada nasıl anlatır .
Bu gibiTurnuvalarda kazanılan ödül ... DERECEDİR.... o yüzden sıralama net çıkmalıdır . Turnuvalar yapılırken yönergeler turnuvaların özelliğine göre dikkatle yazılmalıdır.

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 23-11-2012, 23:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 25-11-2012, 02:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erdem Pekol - 25-11-2012, 19:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 26-11-2012, 14:24

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi