MARDİN SATRANCI ve FEDERASYON
Sayın satrancsporcusu,
Bir sabah uyandığımızda yanlışlar etrafımızı saracak mı?Bu gibi soruların hiçbir yararı olmadığını biliyorum.Taşların hareketini 1963 de öğrendim.1967 den beri bu Toplumun içindeyim.Yanlışlara alışarak yaşamayı öğrendik.Bu yanlışlardan biri de kimliğini açıklamayanlarla dialoga girmektir.Buna rağmen kimliğini açıklamayanların da canı sağ olsun.Sorunlara çözüm aramalıyız!Çözüm önermeliyiz!Bunu da en iyi şekilde benim gibi yaşı ilerlemiş,önemli bir beklentisi olmayan ve kimseden çekinmeden sorunlara kafa yoranlar yapabilir.
Sizin mesajınızı özetlersek karşımıza şu noktalar çıkmaktadır:
1.İl Birinciliğinde lisansı olmayan sporcular oynatılmıştır.Bu sporcuların lisansları turnuva başladıktan sonra çıkarılmıştır.
2.Yarışmanın teknik toplantısı yapılmamıştır.
3.Bazı arkadaşlarınızın Türkiye Birinciliğine katılamama ihtimali ortaya çıkmıştır.
4.Son il temsilcisi yeni Başkanın yakınıdır.Yarışma talimatlarına uygun turnuva düzenlenmesini sağlamalıdır.
5.İl Birincisinin Federasyon imkanları ile Türkiye Birinciliğine katılma hakkının adil şekilde kullanılmama ihtimali doğmuştur.
Buraya kadar net anlaşılmakla birlikte aşağıdaki 2 konu
1.Elo ve UKD lerimizi iade etme,çöpe atma ihtimali
2.Melek Ayaz ile ilgili verdiğiniz örnek
iyi anlaşılamamıştır.Bunları en azından ben anlayamadım.Bu 2 noktayı açmanız mümkündür.
Biz burada bu yazışmayı Federasyondaki görevlilerin okuması umudu ile yapıyoruz.Bu forumda yazı yazanların bu yazdıklarından dolayı herhangi bir kazanç sağlamaları uzak ihtimaldir.Buna karşılık burada yazmak birçok kimse nezdinde antipati toplama ihtimalini arttırır.
Yarışma talimatlarından doğan sıkıntılarımız varsa bunları dile getirmemiz gerekir.Yarışma talimatları Millet Meclisinde hazırlanmış yasalar değildir.İhtiyaca göre değişebilir.İhtiyaç derken sizin şikayetinizin içeriğinde buna bir örnek bulabilirim.Federasyon İl Birinciliklerine olan ilgiyi arttırmak için ,Türkiye Birinciliğine katılma koşulu olarak İl Birinciliğine katılmayı zorunlu duruma getirmiştir.Bu zorunluluk,Satrançla amatör koşullarda ilgilenme durumunda olanlar için önemli bir engel olmaktadır.Kısıtlı senelik izni olan amatör satrançcı hem İl Birinciliğine hem Türkiye Birinciliğine katılamamaktadır. Eğer amatörleri biraz teşvik etmek ve katılmalarını kolaylaştırmak istiyorsak bu İl Birinciliğine katılma zorunluluğu kaldırılmalıdır.İşte sizin yakınmanızın içeriğinde herkesin kafa yorması gereken bir konu bulduk.Herkes bu konuda görüşünü yazmalıdır!Bazı durumlarda profesyonel gibi bazı konularda ise amatör gibi davranmak zorunda bırakılmanın sıkıntısını çok çektik!Amaç katılımı arttırmak ve mümkün olduğu kadar çok oyuncunun daha çok turnuvada oynamasını sağlamak olmalıdır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 22-11-2012, 11:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hakan Aktaş - 22-11-2012, 21:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Gambit - 23-11-2012, 12:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: mustafaeynalli - 23-11-2012, 16:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: satrançsporcusu - 28-11-2012, 03:46
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 28-11-2012, 14:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 28-11-2012, 16:20
mardin satrancı - Yazar: SELAHATDDİN DEMİR - 28-11-2012, 20:09
mardin satrancı - Yazar: SELAHATDDİN DEMİR - 28-11-2012, 20:32