lütfen yardım edin chess base 11 le ilgili?
birisi bana yardım edebilirmi.chess base 11 yüklü.yenildiğim online oyunları analiz etmek sıkıştığım hamlelerde mantıklı hamlelerimi göstermesini istiyorum ne yapmalıyım?lütfen :cry:
Ara
Merhaba.

Oyununuzu daha önce kaydetmediyseniz; Chessbase 11 programını açtıktan sonra yukarıda bulunan Home bölümünden Board seçeneğini seçin. Açılan tahtada oyununuzu aynen tekrar oynayın.

Yine Home bölümünde yer alan Add Kibitzer seçeneği ile bilgisayarınıza uygun ram miktarını seçtikten sonra analiz motorunu ekleyin. Artık her hamlede devam yollarını ayrı pencerede size gösterecektir. Ne kadar uzun süre beklerseniz o kadar derin analizler yapar. Analiz motoru çıkmıyorsa önce Home bölümünde Create UCI Engine seçeneği ile analiz motoru kurmalısınız. Tavsiyem Houdini 2.0 Pro'dur. Ayrıca oyunu ilk açtığınızda tahtanın yan tarafında görünen Reference bölümünden konumla ilgili referans oyunlara bakabilir ve Openings Book bölümünden açılış kitabına göz atabilirsiniz. Referans oyunlara yine Home bölümünde bulunan Find Position seçeneklerinden de ulaşabilirsiniz. Açılış kitabı olarak Powerbook 2012 ve Veri tabanı olarak Mega Database 2012'yi tavsiye ederim.

Chessbase 11 ile oyun analizi için yapabilecekleriniz bunlardır.

Not: Deep Fritz 13 programı, oyunları bilgisayara analiz ettirmek için Chessbase 11 programından daha uygundur. Özellikle Full Analysis seçeneği ile bilgisayarınıza otomatik olarak tüm oyunu analiz yaptırmanız mümkün.

Selamlar Sevgiler
Ara
eyvallah dostum ben bu dediklerini yapmaya çalışayım takılırsam burdan yine sorabilrim sana.çok sağol ya Wink
Ara
Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Rica ederim. Kolay gelsin.
Ara
SAĞOL DOSTUMWink
Ara
bi soru daha kitaptaki bi diagramı chess base 11 de yazıp hamleleri devam ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim? :cry:
Ara
chessbase.jpg

Ana Menüden Insert ve sonra Position Setup seçilecek.Clear Board dan sonra istediğiniz taşları sürükleyerek istediğiniz pozisyonu oluşturabilirsiniz..Sonrası Onur 'un dediği gibi..İyi çalışmalar..
Ara
ikinizede teşekkür ederim çok incesiniz.müsait olursanız play chess adresinde sizinle oynamak isterim ordaki adım isthistory. sizin nickinizi söylerseniz oyun talebinizi kabul ederim .selametle.. Wink
Ara
ozgurlona Nickli Kullanıcıdan Alıntı:birisi bana yardım edebilirmi.chess base 11 yüklü.yenildiğim online oyunları analiz etmek sıkıştığım hamlelerde mantıklı hamlelerimi göstermesini istiyorum ne yapmalıyım?lütfen :cry:

https://www.facebook.com/media/set/?set=...270&type=1

Bu sayfada resimli anlatım var .
Ara
Yeni konu amak istemedim. 2 sorum var :

1) Tahta üstünde fare imlecini belirgin hale getirebilir miyim , veya renklendirebilir miyim ?

2) Program yardımını nasıl kaldırabilirim.

Teşekkürler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi