TSF Başkanlık Seçiminde Sporcuların Oy Hakkı Olsaydı?
TSF Başkanlık Seçiminde Sporcuların Oy Hakkı Olsaydı? sizce nasıl olurdu?
Tabi belli bir ukd puanı uzerindekilere bu hak tanınsaydı. bu konuda fikirlerinizi nedir?
Ara
Aslında ne değişmeliydi ?
Değerli üye,
Sadece sporcularla sınırlamak yeterli midir ?Siz belki bunu kastetmediniz. Önemli olan katılımcılığı sağlamak değil midir ? Hak eden tüm kesimleri BELİRLİ ESASLARA GÖRE temsil etmek daha sağlıklı olmaz mı? Yönetim ve başkan neden seçilir ? Topluma hizmet için.Peki topluma hizmet edebilecek kesimleri seçme yeteneği ve hakkı sadece bir sporcu kesimine mi ait olmalıdır ? Başka kesimlerin de seçme ve fikir hakkı olmalıdır. SEÇME SİSTEMİNİ YENİDEN YAPILANDIRMAK İÇİN İDEAL GENEL KURUL OLUŞTURULMALIDIR. Bunun için fikir üretip adımlar atılmalıdır. Katılır mısınız bu fikre?
Sorunuzun cevabına gelince, sporcuların da oy hakkı elbette olmalıdır.Hatta aktif sporculuk yapanlar da bence.Hem de en yüksek oranda belki.Ama önemli olan en çok seçilmesi istenen satranç sporcusunu seçmekse amaç (ki böyle algılayanlar da var) böyle bir durumda gerçek facia olur bana kalırsa.Tabi bu benim kanım.Zaman bulamaz bu durumda ne satranca ne de satrancın yönetimine.Önemli olan başkanın çalışabilecek kadrolarıdır.Başkanın yeterli olup olmadığıdır,yönetim biliminde.Bir satranççı (bu tanımı açmak lazım)bile başkanlığa geldiğinde YÖNETİM BİLİMLERi ALANINDA temel bilgi eksikliğini fark edecektir.Bu konudaki çözüm ve taslak projemi TESBİTLER,ÖNERİLER ve YENİDEN YAPILANMA SÜRECİ yazı dizisinde bulabilirsiniz…Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi