Forumdaki yazılar ve bir özür...
FORUMDAKİ YAZILAR ve BİR ÖZÜR…
05.KASIM.2012 tarihinden beri forumda görüşlerimi bildirmek için yazıyorum.İlk açıldığında TSF forumunu da yakından takip ediyordum.İlk günden beri bir şey söyleyen,sorun tespit edip yerine bir çözüm koyan yada bir sonuca varan yazıları, dikkatle,sıkılmadan değer vererek,okumak için zaman ayırıyorum.Çok değerli,tecrübeli,dinlemesini bilen,basit bulunan yazılara bile büyük bir olgunlukla öğreticilik kokan cevaplar yazan,- adı belli yada belirsiz- insanlar var.Karşılıklı atışmaları okumak gerçekten çok sıkıcı.Satranç toplumunu kavgacı ve anlaşılmaz gösteriyor.Elbette her insan böyle değil.Ama insanlar bazen bu forumdan bir fotoğraf çekip bunu koz olarak kullanabiliyorlar.
Forum, belli bir konuyla ilgili fikirlerin tartışıldığı alandır.Fikirlerin tartıldığı ve kıyaslandığı..Katılan her üyeye açık.İzleyicilerinin de fikirlerinin söyleyebildiği,kimsenin diğerinin sözünü kesmediği bir ortamdır.Zaman zaman kişilere taciz ateşi bile açılabilecek kadar özgür.Buna bazı yazılardan tanık oluyoruz.Bu tip yazılara verilen cevabi yazılar da tartışmayı bireysel boyuta çekiyor ve ısrarla yazmaya devam edilince forumun anlamı kaçıyor.Bu hatayı ben de yaptım,rahatsız ettiğim tüm üyelerden özür dilerim.Oysa özel mesaj ( öm ) kısmını kullanabilirdim.
Hiçbir konuyu sabote etmeden,hakaret ve küçümseme içermeyen, bireysel boyutta çekişmelerden uzak,fikirlere tahammüllü,uyarıcı,yol gösterici ve birleştirici olmasa bile buluşturucu tüm iyi niyetli yazıları okumaya ve katılmaya devam etmek niyetindeyim.

Esen kalınız...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi