2012-2013 İzmir Yaş Grupları 8-9 Yaş İl Birinciliği
Ozkan bey yazdıklarını dikkatle okudum sizin düşüncelerinizi anlıyabiliyorum,

1. konu:
Bu bizim Türkiyemizin kanayan yarası Turnuvanın yapılışında eğer Turnuvaya gelmeyen oyuncuyu eşlendirmeye alırsanız kesinlikle turnuvanın ahengi ve eşlendirmeler bozulduğu gibi eşitlik bozmalardada kardeşlerimizin yerleri değişik çıkacaktır . Bu konuda velilere , öğretmenlere , sporcu kardeşlerimizin Turnuvaya kayıt yaptırınca oynama sorumluluğu olduğu kadar Turnuvayı organize edenlerinde bunu aza indirme düşünceleri olması gerekir.

2. konu:
Notasyon kağıtları konusunda Ateş bey in yazdıklarına katılıyorum birtek şey ekleyeceğim Bu turnuva il temsilciliğinin yetkisindedir vede notasyon kağıtları il temsilciliğinin elinde yeteri kadar olması gerekir burada birşeyler gözden kaçmış galiba .....

3.konu:
Asıl bu konu çok çok önemli
( 1 nci tur bittikten sonra, 8 yaş genel oyuncularının eşlendirmelerini ve sıralarını kontrol ederken bir yanlışlık olduğunu tespit ettik.Bu durum hakemlere bildirildi, fakat alınan cevap "kusura bakmayın bir yanlışlık olmuş" oldu (??) ) sizin yazınız .
Bu notunuzu okuduktan sonra turnuva sonuçlarını sitede aradım buldum fakat sadece final sıralama vardı o yüzden size net cevap yazamıyorum eğer yazdığınız doğruysa 1.Turda eşlendirme oyuncuların kuvvet sırasına göre yapılmamış , Başlangıç sırası yapılmadan eşlendirme yapılamaz . Bu eşlendirme Tsf ve Fide Yönetmeliğine aykırıdır.
Bakınız**** ( FİDE Handbook C. General Rules and Recommendetions for Tournament. 04.02. Regulations for Swiss sys. Tournaments B) General Pairing Rules 7. )
Ben bu konuda yorum yapmıyorum .YORUMSUZ ... zaten gözlemci olarak Selçuk Büyükvural bulunuyormuş. Mutlaka gereğini yapacaktır.

Herkeze saygılar sunarım.

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 18-12-2012, 12:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: o.ozkan - 18-12-2012, 13:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 18-12-2012, 14:55
Notasyon kağıtları - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 18-12-2012, 15:18
2012 izmir 8-9 yaş grupları il birinciliği: - Yazar: tkocabalkan - 18-12-2012, 16:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: o.ozkan - 18-12-2012, 18:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi