il temsilciliklerinin İMKANSIZLIKLARI
Ben böyle düşünmüyorum,özür söz konusu olamaz,özür dilenecek bir şey yapmadınız.

Lütfen sizde böyle düşünün…

Aklıma Güzel Balıkesir’imizin güzel turnuvaları geliyor. Ege’ nin herhangi bir sahilinde. Sponsoru ile birlikte. Geniş katılım , nitelikli bir turnuva ve sonrasında ortaya çıkabilecek , hayatın içinde gerçekleşebilecek fikir kıvılcımları…Yer bulmak,işletebilmek,il temsilciliği olarak da kullanabilmek,satın almak gibi…

Uçmuyorum , son derece ciddiyim.Evet bazı sıkıntıları olacak, ama geçmişteki sıkıntılarınızı düşünün nereye kadar… Ve gelecekte son bulacak sıkıntıların kalıcı çözümlere dönüştüğünü hayal edin.

Atletizm pisti aslında çözümü işaret ediyor,ben öyle görüyorum.Çünkü boş kaldığını,beklenilen ilgiyi görmediğini söylüyorsunuz.İşte tam burada ;

a- Beklenilen ilgiyi gösterin yöneticilere… (GSM il müdürü, Özel idare il müdürü,özel okul kurucu yada müdürlerine, temsilcilerine, kulüp yönetici yada başka hatırlı insanlara .Bu saydıklarım öğrencilerinizin velisi yada yakınları olabilir,önemli olan nitelikli örgütlenebilmek.Bazı şanslar arkasından gelir,şans aktif olanın cebinde saklıdır).

b- Katılan çocuk kitlesini bir görsünler, onlarla yarışmalara gelen her bir veliyi ve yakınlarını, ortaya çıkan kitleyi,satranç ordusunu,

c- Seksenli yada doksanlı yılların başı olabilir, MEB yarışmalarında Türkiye Şampiyonu sporcunuz Ufuk’u hatırlıyorum. O zamanlar kuvvetli satranççılarınız da vardı. Yeni Ufuk’larınızın gizli saklı kaldıklarını düşünüyorum. Bulun çıkarın onları
.

d- Okullarla ilişkilerinizi geliştirin, aralarındaki rekabeti fark edip kullanın. Okul takımlarının katılacağı il içi OKULLAR LİGİ düzenleyin,

e- Yerel basında satranç köşeniz olsun. Öğrencilerin ve velilerinin inanılmaz onore olacaklarını göreceksiniz. Kitleniz artacaktır. Yeni sürpriz imkanlara ulaşma şansınız artacaktır.

f- İl temsilcilik sayfanızı geliştirin, güncelleyin, okul kulüplerinden, okul içi yarışmalardan haberler koyun oraya.İlgi artacaktır.

g- Yakın illerle, ilçelerle dostluk maçları düzenleyin, usta oyuncularımızı simültane yada söyleşilere davet edin.Bunu bir okul bünyesinde de yapabilirsiniz.Okulun reklamını bir düşünün.

h- Ülkemizin yetiştirdiği en iyi oyunculardan olan, sevgili -IM Suat SOYLU- bildiğim kadarıyla Balıkesir ‘de yaşıyor. Bu şansı kullanın.

Bu önerilerimin hiçbir garantisi yoktur.

AMA TEK ŞANSI, HALEN VAR OLAN ŞANSINIZIN ARTMASIDIR !

Ne dersiniz başlamak için iyi bir neden değil mi ?
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 19-12-2012, 14:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 20-12-2012, 00:41
örgüt - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-12-2012, 13:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 22-12-2012, 13:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 09:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 23-12-2012, 11:34
fakirlik ?! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 12:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Naci Erdem - 23-12-2012, 13:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-12-2012, 22:00