SUÇSUZLUK VE TAHLİYE
Değerli Dostlarım,
Sürmekte olan davamda ikinci kez tahliye oldum. Bu durumun ne denli haklı ve masum olduğumu göstermeye yeteceğini düşünüyorum. İddia edilen iftira olayı asla olmamıştır. İftiranın nedenleri tüm delilleri ile mahkeme dosyasına sunulmuştur ve ispatlanmıştır. Yargı süreci halen devam etmekte olduğu için daha fazla açıklama yapamıyorum. Ayrıca bu dava da hakkımda kasıtlı aleyhime kamuoyu yaratmak ve yargıyı baskı altına almak isteyen Vatan Gazetesine karşı Cumhuriyet Savcılığınca açılan ceza davalarının hemen tümünden ceza aldılar, son bir kaç tanesi basın affı nedeni ile davaları aynı suçu işlememeleri kaydı ile ertelendi. Camiamız içini ferah tutsun inşallah çok yakında tamamen aklanmış olacağım.
Sevgi ve saygılarımla
Halil Sertaç DALKIRAN
hsdalkiran
Geçmiş olsun hocam... Ancak konu içeriğini bilmeyenlerdenim
Ara
sayın sertaç dalkıran ın başına gelenleri ilk duyduğum zamanki kanaatim satranççılar federasyondan tasfiye edilmek isteniyor şeklinde idi . o kadar komik bir iddia ile suçlanıyordu ki ; öyle düşünmem için her türlü ortam mevcuttu . daha sonra CHP genel başkanı sayın deniz baykal ile MHP milleyvekillerinin başına gelenleri görünce , MİT de bu işin içinde imiş diye düşünmeye başladım .

yıllardan beri federasyonun yönetimine hiç satranççı alınmadığını gördükçe bu şüphelerim pekişmeye devam etti . acaba yıllardan beri satranç yönetimine hiç satranççı alınmaması bir hata mı yoksa kasıt mı?...

hatta şöyle söyleyim ; bu gün türk satrancını bir şey bilmez , bilmediğinide bilmez kişiler yönetiyor ve türk satrancı halâ dünya klasmanında 42. sırada ise sayın sertaç dalkıran'a atılan iftira ile bir ilgisi yokmu acaba .
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi